Mercedes 560 SEL Carat by Duchatelet W126 1989 – SPRZEDANY

Carat by Duchatelet to belgijska firma, której celem było podniesienie Mercedesa do jeszcze wyższej rangi. Ilość opcji, jaką można było zaznaczyć zamawiając tam S klasę była niemal niegraniczona. Biorąc pod uwagę możliwości i szaleństwa lat 80-tych, w tym egzemplarzu zachowany został umiar, co tylko wyszło mu na dobre. Z zewnątrz do białego lakieru otrzymał białe listwy, które uzupełniły również białe felgi w charakterystycznym dla Carata wzorze. We wnętrzu mamy zmienioną kierownicę, zegary, listwy progowe i boczki drzwiowe, w których zastosowano o wiele więcej drewna, niż seryjnie zdecydował się montować Mercedes. Auto sprowadzone zostało z Japonii, zachowane jest w bardzo dobrym stanie, z niewysokim przebiegiem. Jest rzadkie i ciekawe, a na dodatek jest po obszernym serwisie, przygotowane do jazdy.

Mercedes-Benz 560 SEL Carat by Duchatelet W126
Rocznik: 1989
Przebieg: 91188 km
Pojemność: 5547 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 300 KM

Wyposażenie:
– grzane elektryczne fotele z pamięcią,
– grzana elektrycznie regulowana tylna kanapa,
– elektryczne lusterka,
– elektryczne szyby,
– elektryczny szyberdach,
– elektryczna antena, Radio Becker Mexico,
– aluminiowe felgi z polerowanym rantem, rotory lakierowane w kolor nadwozia,
– skórzana tapicerka,
– drewniane forniry.

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes-Benz W 126 560 SEL z widlastą ósemką w wykonaniu belgijskiej manufaktury „Carat By Duchatelet”.

Założona przez Frederica Duchateleta w belgijskim Liege firma Carat Duchatelet należy obecnie do Carat Security Group i największych na świecie producentów aut opancerzonych, dedykowanych wyższym sferom rządowym czy biznesowym tego świata.

W latach osiemdziesiątych firma modyfikowała na życzenie klientów między innymi limuzyny klasy S spod znaku Mercedes-Benza.
Carat każdy samochód konfigurował zgodnie z życzeniami klienta, stąd nie spotkamy dwóch takich samych limuzyn. Produkcja była ręczna i małoseryjna. Wyroby firmy Carat Duchatelet były tak dobre, że Mercedes-Benz zezwolił na pozostawienie znaku firmowego na masce pojazdów opuszczających bramy tej firmy.

Mercedes sprowadzony z Japonii od pierwszego właściciela. Samochód zachowany w idealnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania.
Nadwozie zachowane we wzorowym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji czy widocznych uszkodzeń, odprysków. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym, porównywalnym z dwuletnim pojazdem. Zderzaki nie posiadają żadnych obcierek.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów zużycia. Skórzana tapicerka zachowana w idealnym stanie, nie ma żadnych uszkodzeń czy wytarć, jest prawie jak nowa. Brak pękniętych czy poniszczonych plastików. Drewno jak nowe. Komplet dywaników i podnóżek pod stopy sygnowanych przez Carat. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Oryginalne radio akcesoryjne Becker Mexico z epoki. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Felgi nie posiadają obcierek czy ubytków, są w idealnym stanie. Komplet nowych opon.
Koło zapasowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Zakres serwisu, zakupionych części i wykonanych napraw za ponad 30 tys. zł do wglądu dla zainteresowanych.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Kredyt na klasyka