Mercedes 560 SL R107 1986 – 149000 PLN – Szczecin

Kultowy model SL marki Mercedes-Benz jest produkowany od połowy XX wieku. Zawsze charakteryzował się połączeniem innowacyjnych technologii, najwyższej klasy oraz standardów. Model 107 jest III generacją oraz następcą Pagody z ogromnym postępem technologicznym. Samochód porusza się dużo sprawniej, dostojniej oraz bardziej komfortowo i przewidywalnie od swojego poprzednika. SL R107 produkowany był przez 18 lat, a prezentowany samochód jest najbardziej dopracowaną, poszukiwaną oraz ostateczną wersją tego modelu. Produkowane jedynie przez cztery lata (86-89) egzemplarze 560 były dostępne jedynie na rynku amerykańskim oraz japońskim. Są prawdziwym rarytasem. Moc maksymalna 227 KM i ogromy moment obrotowy powodują, że auto dosłownie wciska w fotel. To zestawienie daje niepowtarzalną frajdę z jazdy, nie wspominając o dźwięku silnika V8.

Mercedes-Benz SL 560 R107
Rocznik: 1986
Przebieg: 259 000 km
Pojemność: 5547 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 227 KM

Cena: 149000 PLN

Wyposażenie:
– oryginalny spojler
– radio Becker Mercedes
– dwa dachy
– chromowane nadkola, lusterka oraz felgi
– elektryczne sterowane szyby
– aluminiowe felgi
– klimatyzacja
– skórzana tapicerka
– centralny zamek

Oferuję na sprzedaż Mercedesa SL 560 R107.

SL 560 R 107 jest najlepszym połączeniem klasyka, zyskującego na wartości z każdym rokiem oraz samochodu dającego niezapomnianych wrażeń podczas jazdy.

Oferowany na sprzedaż SL 560 został sprowadzony w zeszłym roku ze Stanów Zjednoczonych. Z udokumentowanym przebiegiem 259 000 km.
Na uwagę zasługują chromowane nadkola, felgi oraz oryginalny spojler wersji 500 SL.

Samochód został kupiony od pasjonata marki w stanie dobrym, zadbanym.
Po sprowadzeniu do Polski przeszedł profesjonalną renowację trwającą kilka miesięcy. Auto jest w stanie kolekcjonerskim, co potwierdzają załączone zdjęcia.
Prace, którymi został objęty SL:

+ całkowita renowacja wnętrza pojazdu
Całe wnętrze przeszło kompletną renowację. Fotele zyskały nowe poszycie z najwyższego gatunku skóry naturalnej. Dodatkowo naprawa sprężyn, a także nowa wyściółka z trzciny morskiej – odwzorowanie oryginału. Uszycie nowej kierownicy oraz przedniej konsoli również skórą naturalną, co daje zarówno niesamowity efekt, jak i również trwałość na kolejne lata. Każdy znawca tematu wie, że przypadłością tego modelu jest pękająca i łuszcząca się przednia konsola. Ten problem został wyeliminowany. Wszystkie szycia oraz perforacja foteli wykonana zgodnie ze sztuką. Wszystkie elementy wnętrza pojazdu zostały wymontowane odrestaurowane i odnowione. Po wymontowaniu foteli podłoga została oklejona i zabezpieczona specjalnym wytłumieniem. Renowacja wnętrza objęła także elementy drewniane pojazdu. Wszystkie przełączniki konsoli oraz ich funkcje działają bezbłędnie.

+ całkowita renowacja zewnętrzna, powłoki lakierniczej oraz elementów chromowych
Samochód przeszedł również profesjonalny detailing powłoki lakierniczej z nałożeniem pięcioletniej powłoki ceramicznej od braci Pietrzak. Lakier nie tylko wygląda olśniewająco, ale również posiada zabezpieczającą warstwę ochronną – hydrofobową, która doskonale chroni samochód przed warunkami atmosferycznymi oraz promieniami słonecznymi. Efekt będzie widoczny przez kilka lat.
Pod maską została wypolerowana pokrywa aluminiowa filtra powietrza, co daje niesamowity efekt lustra. Dodatkowo pokrywy zaworów silnika zostały zdemontowane, wypiaskowane i polakierowane proszkowo na kolor czarny, tak jak oryginał. Wszystkie uszczelki zostały wymienione na nowe.

+ renowacja mechaniczna pojazdu
Silnik oraz skrzynia biegów pracują idealnie. Auto po wymianie oleju oraz wszystkich filtrów. Nowy akumulator. Świece irydowe poprawiają dynamikę, a także jakość iskry. Kopułka i palec z aparatu zapłonowego w idealnym stanie. Zawieszenie pojazdu również przeszło wszelkie niezbędne prace, każdy element niebędący w dobrym stanie został wymieniony na nowy. Na koniec została ustawiona geometria.

Mercedes posiada 2 dachy: jeden tak zwany miękki oraz dach twardy hardtop. Obydwa te dachy są w doskonałym stanie. Dach twardy także ma nałożoną powłokę ceramiczną, tą samą co reszta karoserii. Dodatkowym atutem jest oryginalny stojak, który umożliwia nam i ułatwia przetrzymywanie dachu w okresie letnim. Do samochodu w zestawie jest pokrowiec, który zabezpiecza go przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniem. Do otwierania i zamykania zarówno dachu miękkiego, jak i twardego, dołączony jest specjalny klucz dedykowany do tego modelu, oczywiście oryginalny.

Samochód posiada radiomagnetofon z dodatkową zmieniarką płyt w bagażniku. Jest to radio mniej więcej z okresu produkcji samochodu. Dodatkowo zamontowana jest nowa antena elektryczna, która po uruchomieniu radia automatycznie wysuwa się z tylnego, lewego błotnika. Wszystkie głośniki zostały zmienione na nowe, a także dołożono kilka dodatkowych głośników, tak aby poprawić jakość nagłośnienia. Głośniki zamontowane są w dyskretny sposób, nie zakłócając wnętrza pojazdu. Jeżeli ktoś chciałby przywrócić oryginalne nagłośnienie z tego modelu, do zakupu dodaję Radio Becker Mercedes. Bardzo rzadki model, który poprawi wartość kolekcjonerską.

W przypadku pytań, bardzo proszę o kontakt.
Zapraszam na jazdę próbną.

Telefon: +48 515 565 550
Miejscowość: Szczecin