Mercedes 560 SL R107 1987 – 139000 PLN – Bielsko-Biała

SL generacji R107 jest doskonałym wyborem dla osób szukających wiatru we włosach, pięknego brzmienia silnika, wysokiej niezawodności i przyjemności związanej z eksploatacją samochodu klasycznego, który komfortem i osiągami w niczym nie ustępuje wielu bardziej współczesnym konstrukcjom. 560 SL to finalna wersja produkowanego przez 18 lat modelu SL trzeciej generacji. W swojej ostatniej odsłonie wyposażony został w silnik o największej pojemności 5,6 l, udoskonalone zawieszenie, wzmocnione hamulce z ABS i poduszkę powietrzną w kole kierownicy. Ten egzemplarz ma jedynie 56 tys. mil przebiegu i przybył do Polski z USA. Po sprowadzeniu otrzymał nowy lakier i po odpowiednim serwisie pokonał w tym sezonie kilka tysięcy mil.

Mercedes-Benz 560 SL R107
Rocznik: 1987
Przebieg: 90000 km
Pojemność: 5600 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 227 KM

Cena: 139000 PLN

Prezentujemy Mercedes-Benz 560 SL R107 z 1987 roku, który kontynuował ideę swojego poprzednika W113 Pagody, czyli wygodnego sportowego kabrioletu. „Ten charakterystyczny typ samochodu zdobył swoją reputację wśród grupy wymagających, indywidualistycznych kierowców na wszystkich pięciu kontynentach i symbolizował zrównoważoną syntezę sportowego charakteru, komfortu i wysokiej jakości wykonania.”
Mercedesy serii R107 są przeznaczone dla „kierowców, którzy kochają emocje jazdy kabrioletem, którzy chcą doświadczyć prawdziwej jazdy – na co dzień – jako: osobistą przyjemność. Ludzie, którzy widzą swoje pojazdy jako wyraz indywidualistycznego stylu życia, a którzy wciąż oczekują komfortu, wygody, wysokiej jakości materiałów i pierwszorzędnej jakości wykonania. „SL” stało się obowiązującą formułą nietuzinkowości i ekscytacji, ale bez hałasu, i trudu prowadzenia, który tak często idzie w parze z jazdą sportowym samochodem.”

Prezentowany samochód pochodzi z rynku amerykańskiego, charakteryzuje się potwierdzonym w Carfaxie niskim przebiegiem rzędu 90000 kilometrów, a co za tym idzie doskonale zachowanym wnętrzem. Kalifornijskie słońce nie było dla niego łaskawe, więc otrzymał nowy lakier wraz z nowymi uszczelkami. Oprócz sprawnego wyposażenia, jak klima, tempomat czy elektryczne szyby i lusterka, zawiera oryginalne narzędzia oraz instrukcję. Pojazd jest w doskonałej kondycji mechanicznej oraz nie zawiera grama korozji. Wakacyjna podróż z Bielska-Białej do Grecji nie zrobiła na tym egzemplarzu żadnego wrażenia i zaraz po otarciu kurzu oraz uzupełnieniu płynu do spryskiwacza był gotowy do następnych kilku tysięcy kilometrów.

Telefon: +48 502 318 213
Miejscowość: Bielsko-Biała

Kredyt na klasyka