Mercedes 560 SL R107 1987 – SPRZEDANY

Mercedes SL generacji 107 zastąpił Pagodę, będąc ogromnym skokiem technologicznym. Jeździł zdecydowanie sprawniej, ciszej, bardziej komfortowo, prowadził się bardziej przewidywalnie, a po dociśnięciu gazu wciskał w fotele, kojąc uszy charakterystycznym brzmieniem V8-mki. Mercedes 560 SL R107 to jego ostatnia odsłona z 1986 roku, dostępna jedynie w USA i Japonii. Moc maksymalna 227 KM na papierze może nie robić wrażenia, ale dzięki potężnej pojemności skokowej i ogromnemu momentowi obrotowemu ten samochód zdaje się być bardziej żwawy nawet od swojego następcy, modelu 500 SL generacji R129. To jeden z najlepszych wyborów, jeżeli szukamy samochodu posiadającego cechy klasyka, który ma sprawiać przyjemność bez wyrzeczeń. Choć ten egzemplarz pochodzi z rynku amerykańskiego, ubrany został w zewnętrzne atrybuty wersji europejskiej (światła i zderzaki), co z pewnością wyszło mu na plus.

Mercedes-Benz 560 SL R107
Rocznik: 1987
Przebieg: 230000 km
Pojemność: 5547 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 230 KM

Wyposażenie:
– elektryczne sterowane szyby
– aluminiowe felgi
– klimatyzacja
– skórzana tapicerka
– drewniane wykończenia
– oryginalne radio Becker Grand Prix
– centralny zamek

Sprzedam Mercedes Benz 560 SL R107.
Samochód bez korozji, lakier 122 – Pearl Grey Metallic, spatynowany słońcem Kalifornii.
Podwozie posiada fabryczną powłokę antykorozyjną.
Układ wydechowy jest oryginalny.
Piękne kremowe wnętrze, doposażone zostało drewnianą włoską kierownicę Nardi Torino (posiadam oryginalną Mercedes-Benz).
Na wyposażeniu oczywiście dodatkowy, oryginalny, sztywny dach.
Miękki dach w stanie bardzo dobrym, dodatkowo posiada windshot.
Doposażony został w oryginalne zderzaki i reflektory z wersji europejskiej, dzięki czemu finalnie mamy ciekawe zestawienie 560 z europejskim wyglądem.
Istnieje możliwość zakupu auta w konfiguracji USA 15000 PLN taniej.

Silnik wraz ze skrzynią biegów został poddany gruntownemu przeglądowi. Elementy eksploatacyjne (płyny oraz filtry) wymienione. Odgłos jego pracy wraz z płynnie działającą skrzynia biegów jest wyznacznikiem majestatu tej jednostki.
Auto przygotowane do sezonu letniego.