Mercedes 600 SE AMG W140 1991 – 155000 PLN – Wrocław

6-litrowy silnik V12 o oznaczeniu M120 był pierwszym produkowanym seryjnie, dwunastocylindrowym silnikiem montowanym w samochodach osobowych marki Mercedes-Benz. Generował on moc 408 KM i był najmocniejszą jednostką napędową w tamtych czasach. Nic dziwnego, że wersja 600 SE zainteresowała również AMG. Egzemplarz prezentowany w ogłoszeniu posiada nadwozie w kolorze Blauschwarz metallic z beżową skórzaną tapicerką. Wyróżnia go z resztą nie tylko konfiguracja kolorów, ale także oryginalny, fabryczny pakiet AMG, w którego skład wchodzi: stylizacja nadwozia, amortyzatory i sprężyny, felgi skręcane 18 cali oraz przednie hamulce. Biorąc pod uwagę przebieg i wiek tego egzemplarza jego stan i ilość pracy włożonej we właściwy serwis po prostu zwala z nóg.

Mercedes 600 SE AMG W140
Data produkcji: 06.08.1991
Pojemność silnika: 5980 ccm
Moc silnika: 410 KM
Przebieg: 159,399 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Cena: 155000 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest flagowa limuzyna marki, Mercedes 600SE AMG w kolorze ”199 Blauschwarz metallic” z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Zurychu, Szwajcaria, natomiast od 2017 roku znajduje się w prywatnej kolekcji. Zachowany w perfekcyjnym jak na swój wiek stanie z minimalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Wersja europejska z oryginalną fabryczną przeróbką AMG: pakiet stylistyczny, amortyzatory i sprężyny, alufelgi skręcane 18 cali, przednie hamulce (tarcze nawiercane 360 mm zamiast seryjnych 320 mm). Samochód w unikatowej konfiguracji: krótka wersja nadwozia, pierwszy rok produkcji, przeróbka AMG. Dokumentacja serwisowa oraz dwa kluczyki.

Nadwozie w idealnym stanie. Brak jakichkolwiek śladów korozji czy uszkodzeń. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie fenomenalnym. Pojazd był zawsze garażowany. Komora silnika we wzorowym stanie. Lampy przednie i tylne w doskonałym stanie, bez zmatowień czy ubytków. Emblematy jak nowe.

Wnętrze jest utrzymane w idealnym stanie, posiada tylko minimalne ślady użytkowania. Skórzana tapicerka jest miękka, nie ma żadnych przetarć czy widocznych uszkodzeń. Oryginalne dywaniki rypsowe. Podsufitka nie odkleja się. Drewna w stanie perfekcyjnym, bez uszkodzeń. Radio CD domontowane w późniejszych latach.

Felgi w stanie idealnym, bez żadnych uszkodzeń, nie odnawiane. Komplet dobrych opon letnich Bridgestone założonych zaraz po zakupie.

Koło zapasowe nieużywane, zestaw akcesoriów w bagażniku nie wybrakowany.

Samochód jest świeżo po pełnym serwisie: elementy eksploatacyjne, oleje, płyny, filtry świeże.

Niektóre wykonane prace w ciągu ostatnich:
– budowa kompletnego układu wydechowego ze stali nierdzewnej, sportowe katalizatory, w renomowanej firmie MG Motorsport,
– nowe kompletne hamulce, regeneracja zacisków, nowe wszystkie przewody metalowe i elastyczne,
– nowe poduszki silnika i skrzyni,
– przegląd układu paliwowego, nowy pływak, sitka, przewody gumowe, płukanie zbiornika paliwa, sprawdzenie pomp,
– kompletna rewizja skrzyni biegów i zalanie świeżym olejem,
– nowe łączniki i podpory wału,
– kompletna rewizja silnika, nowe wiązki, nowe wszystkie uszczelki, nowe wszystkie elementy eksploatacyjne,
– nowe sprzęgło wiskotyczne oryginalne z ASO MB,
– sprawdzenie dyferencjału, wymiana uszczelniaczy i zalanie świeżym olejem
i wiele innych…

Wszelkie prace wykonywane tylko na oryginalnych częściach MB lub najlepszych dostępnych renomowanych producentów.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Samochód z prywatnej kolekcji. Zarejestrowany w RP. Zostanie wydany z pełnym zbiornikiem paliwa. Możliwość transportu samochodu po zakupie do nowego właściciela na terenie całej Europy.

Ask for export price for international buyers outside Poland.

Payment in any currency possible, cash or bank transfer, also crypto. Shipping to any country possible. We speak English. Wir sprechen Deutsch. Parliamo Italiano. Мы говорим по-русски.

Telefon: +48 507 433 488
Miejscowość: Wrocław
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl