Mercedes 600 SL R129 1992 – 90000 PLN – Gaj

Genewski Salon Samochodowy w marcu 1989 roku stał się sceną tryumfu marki Mercedes-Benz. Firma zaprezentowała nową generację SL z serii R129. Reakcja rynku była natychmiastowa – ​​planowana roczna zdolność produkcyjna została wkrótce przekroczona. Każdy, kto chciał zamówić R129, musiał zaakceptować nawet kilkuletni okres oczekiwania. Najwyższą konfiguracją modelu R129 był 600 SL z silnikiem V12 o mocy 394 KM, wprowadzony na rynek w październiku 1992 roku. Najmocniejszy silnik w ofercie Mercedesa zapewniał doskonałe osiągi i był uosobieniem płynności dostarczania mocy. Klienci docenili też stabilne prowadzenie przy wysokich prędkościach oraz imponujący i jednocześnie wyrafinowany sposób przyspieszania. Jeżeli więc chciałbyś odczuć to na własnej skórze, właśnie nadarza się ku temu okazja. On wciąż, nawet po 3 dekadach, robi fantastyczne wrażenie.

Mercedes 600 SL R129
Rocznik: 1992
Przebieg: 232000 km
Pojemność: 5987 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 394 KM

Cena: 90000 PLN

Wyposażenie:
– elektryczne szyby,
– radio fabryczne,
– ABS,
– SRS,
– hard top,
– klimatyzacja,
– ASR,
– centralny zamek,
– skórzana tapicerka.

Mamy przyjemność zaoferować Państwu Mercedesa 600 SL w kolorze nadwozia 147 Arctic White w zestawieniu z jasnobrązowym wnętrzem Palomino. Model z niemal sześciolitrowym silnikiem V12 pod maską, generujący ponad 390 koni mechanicznych. Z taką mocą i oczywiście napędem na tylną oś, Mercedes stworzył niebywale szybki roadster.

Karoseria posiada drugą powłokę lakierniczą, która została poddana procesowi odświeżenia. Podwozie nie nosi śladów korozji i posiada fabryczną konserwację.

Wnętrze zachowane w stanie dobrym. Fotele noszą normalne ślady użytkowania i upływu lat. Konsola bez pęknięć.

Silnik został poddany serwisowi olejowemu i iskrowemu. Pracuje równo, odpala bez problemu na zimno i ciepło. Z mankamentów można wyróżnić nie działającą klimatyzacje. Skrzynia biegów pracuje poprawnie.

Mechanizm dachu miękkiego został zregenerowany. Wszystkie siłowniki wymieniono na regenerowane. Całość pracuje bez zarzutu, ale soft top wymaga wymiany szyb pleksi.

To bardzo rzadki model i wspaniała baza wymagająca dopieszczenia. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie mogą Państwo zobaczyć go na żywo. Na ten egzemplarz wystawiamy fakturę VAT.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa