Mercedes-Benz 560 SEC C126 1985 – 85589 PLN – Maszewo

Mercedes 560 SEC to przepiękne i ponadczasowe coupe, luksusowy symbol doskonałości. Ponieważ warianty coupe w hierarchii Mercedesa są tradycyjnie usytuowane nad sedanami, SEC był droższy i lepiej wyposażony niż sedany, i występował tylko z silnikami V8. 560 SEC był najwyższą dostępną wersją silnikową C126, do oferty wprowadzoną w 4 lata po debiucie modelu, w 1985 roku. Ze względu na swój nowoczesny wygląd czy zderzaki z tworzywa sztucznego długo nie uznawano tej serii za przynależącą do kategorii samochodów klasycznych, lecz dziś co do jego statusu nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, a dowodem są stale rosnące ceny.

Mercedes-Benz 560 SEC C126
Rocznik: 1985
Przebieg: 167015 km
Pojemność: 5547 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 272 KM

Cena: 85589 PLN

Ten Mercedes został sprowadzony z Kalifornii, USA. Dzięki sprzyjającemu klimatowi auto zachowało się w znakomitym stanie. Obecny przebieg samochodu to 167 tysięcy kilometrów. Oferta ta to okazja do nabycia ponadczasowego coupé, które wyznaczało standardy w swoich czasach, a elegancją zachwyca do dziś. Samochód nie wymaga ingerencji mechanika. Silnik wykazuje dużą kulturę pracy, bardzo ochoczo przyspiesza, skrzynia płynnie zmienia biegi, a zawieszenie dobrze tłumi nierówności, wymienione kule NIVO. Hamulce działają bez zarzutu, lakier pokryty powłoką ceramiczną, drewno oraz elementy wnętrza po gruntownej renowacji.

Samochód wyjechał z liny produkcyjnej w kolorze bordowym, został gruntownie przemalowany w San Francisco (wszystkie faktury oraz książka serwisowa do wglądu).
Samochód w rękach pasjonata motoryzacji, sprzedaję nie, żeby się pozbyć, tylko dlatego, żeby móc spełniać kolejne marzenia motoryzacyjne, w głowie kolejny projekt.

Telefon: +48 889 268 945
Miejscowość: Maszewo