Mercedes C 180 W202 1994 – 24800 PLN – Gliwice

Mimo, że miał aż cztery i pół metra długości, do 1997 roku pozostawał najmniejszym modelem marki. Pierwsza C-klasa o oznaczeniu fabrycznym W202 zastąpiła model 190E W201 zwany Baby-Banz, w czasach gdy o jakości Mercedesów mówiono wciąż w samych superlatywach, a w gamie były dostępne pracujące na tą legendę W124, W140 i R129. Tutaj w mniejszym budżecie klient otrzymywał wciąż eleganckie linie, wysoką jakość wykonania, doskonale uporządkowany kokpit i piękne drewno na desce rozdzielczej. Mercedes C 180 W202 w opcji wyposażenia Esprit to podstawowa wersja tego modelu. Na pewno nie znaczy to, że nie jest warty uwagi. Cechuje go wręcz wspaniały stan zachowania, a to rzecz, którą po latach ceni się o wiele bardziej, niż kilka mniej lub bardziej potrzebnych do jazdy dodatków. To kapsuła czasu, a prawdziwy fan to doceni.

Mercedes C 180 W202
Rocznik: 1994
Przebieg: 81000 km
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 122 KM

Cena: 24800 PLN

Wyposażenie:
– pełna dokumentacja, książka serwisowa, przeglądy, instrukcja obsługi
– komplet 3 kluczyków
– 16” oryginalne felgi
– oryginalne kołpaki, oryginalne dywaniki, oryginalne radio MB Becker, progi zabezpieczone filią ochronną
– ABS ESP, 4 poduszki powietrzne

Mam do sprzedania Mercedes-Benz C 180 ESPRIT W202 z 1994 r. Auto zostało zakupione jako nowe w Niemczech przez mojego dziadka i od nowości aż do dziś pozostaje w rodzinie. W 2015 r. przywiozłem auto do Polski, zarejestrowałem i ubezpieczyłem na siebie. W chwili przybycia do kraju auto miało przebieg 80 tys. km, który oczywiście jest oryginalny. W obecnej chwili ma przebiegu 81 tys. km, aktualne i ważne do maja tego roku badanie techniczny, jak i ubezpieczanie ważne do grudnia tego roku. Auto od nowości serwisowane w salonie Mercedesa, co oczywiście jest udokumentowane w książce serwisowej i w innego rodzaju dokumentach. Ostatni serwis został wykonany w ASO w Niemczech w 2015 r., od tamtego czasu auto cały czas garażowane. Z resztą od nowości jest cały czas garażowane.

Moim zdaniem samochód jest w stanie fabrycznym i kolekcjonerskim. Całkowicie bezwypadkowy, niemalowany, bez jakiejkolwiek rdzy, wszystkie części i wyposażenie oryginalne i można powiedzieć nowe. Auto nigdy nie jeździło w sezonie zimowym, z czego wynika doskonały stan lakieru, podwozia itp. Jest w idealnym stanie. Pojazd nigdy nie widział myjni automatycznych.

Wnętrze pojazdu (również nie boję się użyć tego słowa) nowe. Oryginalne dywaniki, radio i wszystko w takim stanie jak wyjechało z fabryki. Na progach są jeszcze oryginalne folie ochronne.

Samochód darzę bardzo dużym sentymentem, lecz niestety sprzedaję, gdyż w głównej mierze nie mam na niego czasu. Auto przez 4 lata pobytu w Polsce praktycznie nic nie przejechało, co nie jest dla niego dobre. Myślę, że prawdziwy fanatyk marki i takiego klasyka skorzysta z niego lepiej i będzie się cieszył z praktycznie nowego i bezawaryjnego auta.

Telefon: +48 500 254 367
Miejscowość: Gliwice