Krotoski Drivers Club

Mercedes C63 AMG Performance W204 2008 – SPRZEDANY

Dobre samochody sportowe porównuje się czasem do skalpela – precyzyjne, lekkie i wymagające finezyjnej ręki. Inżynierowie AMG z Affalterbach musieli mieć jednak widok z okien na tartak, ponieważ za inspirację do stworzenia Mercedesa C63 AMG prawdopodobnie posłużyła im piła łańcuchowa. Może nie tak precyzyjna, za to dostarczająca nieporównywalnie więcej wrażeń. I choć od debiutu W204 minęło już 14 lat, to po czasie ta koncepcja broni się nawet lepiej. Szczególnie mocne wrażenia czekają nas, jeżeli weźmiemy pod lupę egzemplarz tak dziewiczy, jak ten.

Mercedes-Benz C63 AMG Performance
Rocznik: 2008
Przebieg: 26457 km
Pojemność: 6208 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 487 KM

Nasz egzemplarz został wyprodukowany pod koniec 2008 roku i od nowości przejechał zaledwie 26457 km. Sprowadzony z Japonii odznacza się wyjątkowym stanem zarówno technicznym, jak i wizualnym. Lakier oraz wszystkie szyby są oryginalne. Biel doskonale eksponuje muskularne linie nadwozia, a 16-szprychowe alufelgi AMG i pakiet Performance dodają dodatkowego pazura.

Wnętrze jest wystarczająco nowoczesne, by zapewnić nam wszystkie potrzebne udogodnienia, których spodziewamy się po Mercedesie. Jednak jest także wystarczająco analogowe, by nie rozpraszać podczas jazdy. Na osobną pochwałę zasługują wygodne, kubełkowe fotele i mięsista kierownica obszyta Alcantarą. Tak samo jak w przypadku nadwozia naszego modelu, nie znajdziemy tu śladów zużycia. Skóra jest matowa, przyciski niewytarte, a siedziska trzymają swój kształt.

Prawdziwa gwiazda czeka jednak pod maską. To wolnossące V8 o pojemności 6,2 l generujące 487 KM. Gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy, a moment obrotowy uzyskiwany z tej pojemności wgniata w fotel przy każdej okazji. Dziś próżno szukać podobnej jednostki na rynku, a ostatnie stosujące je modele są dziś bardzo cenione. To czyni z naszego egzemplarza doskonały materiał na klasyka i zostawia duży margines na przyszły wzrost wartości 🙂

Mimo przejścia kuracji AMG, sportowy sedan dalej zachował sporo z Mercedesa. To oznacza, że jadąc spokojnie, możemy cieszyć się komfortem i praktycznością klasy C. Kanapa z tyłu bez problemu zmieści dwóch dorosłych pasażerów lub trójkę dzieci, a 475-litrowy bagażnik połknie bagaże całej rodziny.

Podwozie jest czyste i w świetnej kondycji. Niewiele odbiega od stanu, w którym auto opuściło fabrykę.

Przebieg naszego egzemplarza jest w pełni autentyczny. Historia przeglądów w ASO pokrywa się z wpisami w książce serwisowej. Do samochodu dołączamy komplet dokumentów, dwa kluczyki, dywaniki gumowe oraz nową osłonę (plastik) pasa przedniego. Wprawne oko zauważy pod maską oberwane gumki przy osłonie pasa przedniego (przypadłość W204). Nie została przez nas wymieniona ze względu na japońskie wklejki. Chcieliśmy pozostawić auto w pełni oryginalne przed oględzinami. Natomiast element jest kupiony, leży w bagażniku i na życzenie klienta oczywiście zamontujemy.

Kredyt na klasyka