Mercedes CL 63 AMG C216 2007 – 159000 PLN – Sopot

Mercedes CL 63 AMG C216 to piękny kształt nadwozia i jedyny w swoim rodzaju silnik. Jego kształty są absolutnie ponadczasowe, lata mijają, a on wciąż zdaje się być obłędnie luksusowy i wspaniały, i taki jest w rzeczywistości. Swoją magię ma też jego jednostka napędowa. M156 to pierwsza jednostka napędowa opracowana od podstaw przez AMG dla Mercedesa. Zaprojektowana dla jak największej wydajności, była pierwszym silnikiem produkowanym seryjnie wykorzystującą powłokę nanoslide, zwiększającą trwałość i zmniejszającą tarcie o 50% w porównaniu do tradycyjnych tulei cylindrowych z żeliwa. Do tego cztery zawory na cylinder, system regulacji fazy rozrządu na obu wałkach rozrządu, zawory otwierane za pomocą popychaczy koszykowych. Wszystko to funkcjonuje znakomicie, i choć silnik miał kilka słabych punktów, właściciel tego egzemplarza zdołał je poprawić. Jazda taki samochodem to czysta przyjemność i z pewnością to również samochód, za którym zawsze będziesz się oglądać, jak już go zaparkujesz.

Mercedes CL 63 AMG C216
Rocznik: 2007
Przebieg: 119472 km
Pojemność: 6208 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 525 KM

Cena: 159000 PLN

Samochód jest w rzadko występującej konfiguracji, w białym lakierze w fabrycznej specyfikacji – Calcite White wraz z jasnym wnętrzem. Zapraszam również z miernikiem lakieru. Mercedes posiada pełne wyposażenie; lodówkę, tempomat adaptacyjny, Night Vision, roletę tylnej szyby czy 20 calowe felgi AMG. Wszystko sprawne i zgodne z VIN.

Przy przebiegu 117 tys. km została wykonana kompleksowa renowacja jednostki, w kwocie 50 tys. PLN, tak aby elementy, które wymagają naprawy zostały doprowadzone do stanu fabrycznego. Wszystko zostało przeprowadzone w jednym z najlepszych serwisów w Europie, specjalizującym się w AMG. Samochód posiada pełną moc i można korzystać z jego parametrów bez obaw, na czym mi zależało.

Telefon: +48 516 091 902
Miejscowość: Sopot