KlasykaGatunku.pl

Mercedes E 240 W210 2000 – SPRZEDANY

Jeden rabin powie tak, a inny powie nie. Dyletanci wyśmiewają, ale miłośnika tego modelu taki widok to nie lada atrakcja. I nie chodzi tu o konfigurację czy wyposażenie, lecz po prostu o prezencję i stan zachowania tego egzemplarza. Ten Mercedes E 240 W210 ma jedynie 19 tysięcy kilometrów przebiegu, zawsze był pod troskliwą opieką, a jego ostatni serwis w szwajcarskim ASO Mercedesa kosztował więcej, niż wydatki przeciętnego taksówkarza w Polsce przewidziane na dekadę eksploatacji. Do dlatego dziś częściej na taksówce spotkać można już Dacię, niż Mercedesa. Świat zmienia się bezpowrotnie, ale za takimi samochodami z pewnością będziemy tęsknić. Ten egzemplarz to wersja wyposażeniowa Elegance, w klasycznym połączeniu lakieru Smaragdschwarz Metallic z czarną tapicerką. Zachował wciąż pierwszą, oryginalną powłokę lakierniczą i nie posiada korozji. Komfort gwarantuje wyśmienity, a świeżość i wrażenie obcowania z nowym samochodem po 20 latach od daty produkcji zawsze zachwyca.

Mercedes E 240 W210
Data produkcji: 27.09.2000
Pojemność silnika: 2597 ccm
Moc silnika: 170 KM / 125 kW
Przebieg: 19,766 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes E 240 serii w210 w kolorze „189 Smaragdschwarz Metallic” z czarną materiałową tapicerką. Wersja wyposażenia Elegance. Sprowadzony od pierwszej właścicielki (ur. 1940) z Riehen, Szwajcaria. Zachowany w perfekcyjnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania i bardzo niskim przebiegiem 19 tysięcy kilometrów. Dokumentacja serwisowa oraz dwa kluczyki z pilotem. Samochód przeznaczony dla bardzo wymagających odbiorców – wygląda i jeździ jak nowy.

Nadwozie we wzorowym stanie, bez żadnych ognisk korozji, rys, odprysków czy innych widocznych mankamentów. Prawdopodobnie ma wciąż oryginalny lakier, zgodnie z pomiarem miernika, zbliżone grubości lakieru na każdym elemencie. Listwy przy szybach, lampy, plastiki emblematy wyglądają jak nowe. Kilka ledwo widocznych rysek na tylnym zderzaku.

Wnętrze jest kompletne, prezentuje się jak w salonowym pojeździe. Materiałowa tapicerka wygląda praktycznie jak nowa. Komplet fabrycznych dywaników, również jak nowe. Elementy konsoli i przyciski bez wytarć. Wykończenia drewniane wyglądają jak nowe, brak jakichkolwiek rys czy pęknięć. Wszystkie plastiki matowe.

Spód i wnęki nadkoli jak w rocznym aucie. Elementy zawieszenia wyglądają jak nowe. Widoczne wszelkie fabryczne oznaczenia i naklejki. Kompletny zestaw narzędzi w bagażniku, nieużywane koło zapasowe. Felgi mają drobne ślady użytkowania, komplet prawie nowych opon.

Wykonane prace: brak

Samochód jest po serwisie u autoryzowanego dealera Mercedes-Benz w czerwcu 2019, zachowana faktura na kwotę 2’550 CHF. W czerwcu 2019 samochód uzyskał również nowy przegląd techniczny MFK i Abgas w Szwajcarii na dwa lata.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena wynosi 49’500 PLN, zawiera kompletne opłaty, które zostały już wykonane. Samochód odbierasz w podanej cenie zatankowany do pełna, z tłumaczeniami dokumentów, pierwszym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC na 30 dni, gotowy do rejestracji w RP.