Mercedes E 280 Sportline W124 1993 – 32000 PLN – Kraków

Głębiej profilowane fotele, obszyta skórą kierownica, obniżone zawieszenie i oznaczenia wersji na listwach błotników i gałce zmiany przełożeń. Tak prezentuje się sportowy sznyt w wykonaniu Mercedesa. Taka E-klasa z jednej strony oferuje dynamiczną, sześciocylindrową jednostkę, z po raz pierwszy zastosowanym w pełni elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa, a z drugiej komfort charakterystyczny dla modelu. Ładnie utrzymany Mercedes E 280 Sportline W124 może służyć zarówno na co dzień, jak i od święta, a cieszyć będzie nieustannie.

Mercedes E 280 Sportline W124
Rocznik: 1993
Przebieg: 214726 km
Pojemność: 2799 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 193 KM

Cena: 32000 PLN

Wyposażenie:
zgodne z VIN WDB1240281C014206:
– tapicerka skórzana (kolor czarny)
– sportowe fotele (wersja sportline)
– automatyczna klimatyzacja (sprawna, ostatni serwis – czerwiec 2019)
– fotele przednie podgrzewane elektrycznie
– elektrycznie sterowane lusterka
– poduszka powietrzna kierowcy
– poduszka powietrzna pasażera
– elektrycznie sterowane szyby
– schowek w tunelu
– cyfrowy termometr zewnętrzny
– filtr przeciwpyłkowy
– szyberdach (sprawny)
– gałka sportline skrzyni biegów
– skórzana kierownica
– automatycznie wysuwana antena radia
– radio Becker Grand Prix 2000

Z dużym żalem przedaję Mercedesa E 280 Sportline W124 w kolorze schwarzblau, którego kupiłem z ogłoszenia Giełdy Klasyków w roku 2015 od pierwszego polskiego właściciela – wówczas z przebiegiem 187000 km. Bezpośrednim powodem sprzedaży jest brak miejsca na trzymanie samochodu, który obecnie użytkuję jedynie okazjonalnie oraz plany zakupy innego auta, realizującego potrzeby rodzinne.

Samochód, który sprzedaję, może być użytkowany zarówno dla przyjemności, okazjonalnie, jak i bardziej na co dzień. Silnik 2.8 o mocy 193 KM i momencie obrotowym 270 Nm zapewnia bardzo dobre przyspieszenie (9 s do 100 km/h) i elastyczność i świetnie się sprawdza na autostradzie, a jednocześnie spalanie w trasie przy dynamicznej jeździe oscylowało pomiędzy 9.5 a 11 l / 100 km (ta ostatnia wartość przy jeździe autostradą z prędkością 140 km/h). Auto przy tym bardzo dobrze się prowadzi, odpala na dotyk. Klimatyzacja jest bardzo sprawna, radząc sobie nawet przy bardzo dużych upałach jak w sierpniu roku 2015.

Sam użytkowałem samochód w latach 2015-2017 jako auto do wyjazdów w dłuższe trasy (byłem nim m.in w Niemczech i Szwajcarii, i wiele tras w Polsce – głównie autostrady i drogi ekspresowe – okazjonalnie w mieście). Później auto było użytkowane okazjonalnie z przyczyn rodzinnych (narodziny drugiego dziecka i zakup auta z nadwoziem kombi). Auto było garażowane i nie używane w warunkach śnieżnych.

Mercedes był regularnie serwisowany przez ten okres (wymiany płynów, serwis klimatyzacji, wymiany materiałów ekploatacyjnych oraz pielęgnowany (mycie, czyszczenie wnętrza, zabezpieczanie lakieru), najczęściej w Kuro Detailing, a także w Merc-Gal w Krakowie. W międzyczasie zostały też dokonane naprawy zawieszenia, uszczelnienia silnika, wymieniono olej i naprawiono skrzynie biegów. W roku 2020 poddałem regeneracji alternator, jak również wymieniłem tłumik końcowy i tylny zderzak, a ostatni duży przegląd auta z wymianami płynów, filtrów i serwisem klimatyzacji, a także nałożeniem powłoki polimerowej dokonałem w maju 2021. Posiadam faktury dokonanych napraw i serwisów do wglądu.

Mercedes jest ubezpieczony do kwietnia 2022, zaś przegląd techniczny ma ważny do lipca roku 2021.

Z mankamentów, auto posiada drobne wycieki (bardziej zapocenia) w okolicach miski olejowej, kolektora ssącego i uszczelnienia wału.
Od strony lakierniczej/zabezpieczenia antykorozyjnego uwagi wymagają ranty błotników tylnych (pod zderzakiem, okolica tylnego wózka zawieszania oraz mocowania podnośnika.

Zapraszam do obejrzenia auta w Krakowie po uprzednim telefonicznym umówieniu się (ok. 2 km od dworca Kraków Główny).
Auto może zostać sprawdzone w dowolnym serwisie w Krakowie.
Zdecydowany nabywca może odjechać autem o własnych siłach.

Telefon: +48 503 036 415
Miejscowość: Kraków