Krotoski Drivers Club

Mercedes E 280 W210 1996 – SPRZEDANY

W latach 90. debiutancki singiel grupy Eiffel 65 “Blue (Da Ba Dee)” podbijał parkiety dyskotek na całym świecie. W tym samym czasie Mercedes również wypuścił swój światowy hit. Jednak dla Niemców ze Stuttgartu Mercedes W210, bo o nim mowa, nie był jednorazowym przebłyskiem, a kolejnym przebojem budującym legendę o niedorównanej jakości pojazdów spod znaku gwiazdy. Czemu wspominamy klasyczny szlagier z gatunku Eurodance? Bo patrząc na Mercedesa klasy E, którego widzicie na zdjęciach, trudno nie zanucić pod nosem tej chwytliwej melodii. Połączenie niebieskiego nadwozia i tak samo niebieskiego wnętrza wszędzie indziej wyglądałoby kiczowato, jednak w Mercedesie broni się doskonale.

Mercedes-Benz E 280 Elegance W210
Rocznik: 1996
Przebieg: 39687 km
Pojemność: 2799 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 204 KM

Lakier o głębokiej barwie nie posiada większych skaz i sprawia świetne wrażenie w towarzystwie licznych chromów wersji Elegance. Charakterystyczne reflektory są w pełni przejrzyste, wszystkie szyby oryginalne. Ćwierć wieku od debiutu niewiele Okularów może pochwalić się taką prezencją.

Nasz egzemplarz pochodzi ze Szwajcarii, gdzie od nowości przejechał tylko 39 687 km. W aucie z 1996 r. taki przebieg robi wrażenie. Tym bardziej że znajduje on odzwierciedlenie w stanie auta.

Wnętrze auta to stara szkoła Mercedesa w najlepszym wydaniu. Prosta w obsłudze konsola, przejrzyste wskaźniki i wspomniany już, wyróżniający auto kolor tapicerki. Wsiadając do współczesnego modelu premium próżno szukać którejkolwiek z tych cech.

Pod maską klasy E znajdziemy rzędową szóstkę, z której słyną te auta. E280 to pancerna i kulturalnie pracująca konstrukcja, która zapewnia wystarczającą dynamikę. Odpowiednio traktowana, w połączeniu z płynnie chodzącą przekładnią automatyczną, zapewnią długą i bezproblemową eksploatację.

W przeciwieństwie do większości W210 również podwozie naszego egzemplarza jest w wyśmienitej kondycji. Auto jest czyste, nie ma żadnych śladów korozji czy wycieków.

W komplecie etui z dokumentami fabryczny komplet dywaników, drugi kluczyk, a nawet oryginalna zaślepka zamka pasażera. Znając legendarną niezawodność tego modelu, możecie być spokojni, że tym egzemplarzem pokonacie jeszcze wiele setek tysięcy szczęśliwych kilometrów.

Kredyt na klasyka