VW Bank

Mercedes E 320 Coupe C124 1995 – 77900 PLN – Zielona Góra

Mercedes E 320 C124 w spadku po swoim starszym bracie – sedanie – otrzymał świetną jakość wykonania i trwałe rozwiązania mechaniczne. Dodatkowo zaoferował coś, czego czterodrzwiowej wersji mogło nieco brakować – indywidualny styl, osiągnięty przez obniżenie linii dachu, mocniejsze pochylenie czołowej i tylnej szyby oraz zastosowanie drzwi z szybami mocowanymi bezramkowo, co pozwoliło uzyskać sylwetkę typu hardtop. Za takim autem wzdychać można nawet po niemal 3 dekadach, szczególnie w przypadku, gdy prezentuje się doskonale. Ten egzemplarz z ostatniego etapu produkcji, z bogatym wyposażeniem i mocnym silnikiem 3,2 l, oryginalnie wyprodukowany został na rynek Luksemburga, później trafił do Niemiec, by ostatnie lata spędzić w Polsce.

Mercedes-Benz E 320 Coupe C124
Rocznik: 1995
Przebieg: 196400 km
Pojemność: 3200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 220 KM

Cena: 77900 PLN

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka,
– skórzana gałka zmiany biegów,
– elektryczne szyby,
– elektryczne lusterka,
– alufelgi AMG,
– klimatyzacja,
– oryginalne radio,
– nowe, roczne opony wielosezonowe.

Na sprzedaż Mercedes W124 coupe w wersji Elegance. Jestem pierwszym właścicielem w kraju. Przede wszystkim ten konkretny egzemplarz to wyjątkowo zdrowa sztuka, i to bez żadnej przesady, starannie wyszukana i sprawdzona.

Wyprodukowany w 1995 roku dla salonu Mercedesa Jean Wagner w Luxemburgu. Pierwsza rejestracja 1997r. Od 1999 roku był stale serwisowany w Niemczech. Książka serwisowa z wszystkimi przeglądami i wpisami prowadzona regularnie.

Oryginalny kolor: BRILLIANT SREBRNY METALICZNY (744U)
5-BIEGOWA AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW
Skórzana czarna tapicerka (stan idealny), kierownica skórzana w stanie genialnym, podobnie gałka zmiany biegów czy pedały hamulca i przyspieszenia.

W Polsce w znanym specjalistycznym warsztacie przeszedł szczegółowy przegląd. Dokonano niezbędnego przeglądu filtrowo-olejowego (w tym w skrzyni biegów), wymieniono także końcówkę drążka kierowniczego, kilka elementów gumowych i mniejszych detali. Okazało się, że brak jest jakichkolwiek wycieków czy ognisk rdzy.

Naprawiono też mechanizm podajnika lewego pasa bezpieczeństwa oraz wymieniono uszczelkę od wysuwanej anteny radia (na oryginalną). Przy okazji wrócono do fabrycznych sprężyn, ponieważ miał zmienione na obniżone – chciałem wrócić maksymalnie do oryginalnego wyglądu.

Mercedes jest absolutnie bezwypadkowy. Dach, lewa strona, maska i tylna klapa mają pierwszą warstwę lakieru. Prawa strona jest jedynie delikatnie polakierowana (prawdopodobnie to skutek obcierek parkingowych). Oczywiście można to zweryfikować.

Kupiłem go dla siebie w ubiegłym roku z myślą o kolekcjonerskim przeznaczeniu. Niestety słynny tegoroczny Wibor pokrzyżował moje plany, stąd z wielkim bólem serca decyzja o sprzedaży 🙁

Auto w 100% zdrowe bez rdzy. Mercedes na zdecydowanej większości posiada oryginalne lub nawet fabryczne elementy. Jest kompletny, a wszystkie układy są sprawne. Używany sporadycznie. Głównie stoi w garażu i praktycznie jest tylko „wietrzony” raz, dwa razy w miesiącu rundką przez miasto – jak pogoda dopisze.

Moim skromnym zdaniem jest to pewny egzemplarz, który bardzo rzadko się zdarza. Zrobił super wrażenie w dwóch oglądających go specjalizujących się w dawnych Mercach serwisach.

Samochód zarejestrowany, sprzedawany na umowę-kupna sprzedaży. Jestem pewny, że jest świetną inwestycją.

Model E320C
Silnik 104992 12 087384
Przenoszenie 722503 04 122102
Numer zamówienia 0 5 547 10156
Lokalizacja zamówienia LUKSEMBURG
Wnętrze SKÓRA CZARNY (261)
Farba 1 BRILLIANT SREBRNY METALICZNY (744U)
Data dostarczenia 1995-03-10
Około. Data budowy 1995-02
data pierwszej rejestracji 1997

Telefon: +48 601 542 787
Miejscowość: Zielona Góra