Mercedes E 320 W211 2002 – SPRZEDANY

Mercedes E 320 W211 należy do lubianej i nie tak licznej grupy samochodów, które zawsze będą mieć swoich fanów. Wykonany z wysokiej klasy materiałów, z sześciocylindrowym silnikiem benzynowym i tylnym napędem, stoi w zdecydowanej opozycji do wszystkiego, co oferuje motoryzacja ery elektryfikacji. W tym samochodzie czuć, że został zrobiony tak, by sprawiać przyjemność podróżującym i służyć im jak najdłużej. Można zaryzykować stwierdzenie, że taki Mercedes utrzymany w odpowiednim stanie i we właściwych rękach, gotowy jest przetrwać więcej i służyć dłużej niż współczesne elektryki, których żywot obliczany jest co najwyżej na trwałość ich baterii. Choć jeszcze dekadę temu nikt nie myślał, że E klasę generacji W211 z lat 2002-2009 będzie można nazwać samochodem klasycznym, wszystko wskazuje na to, że te czasy nadchodzą… a klasyczne będzie wszystko, co będzie napędzane tradycyjnym paliwem i czym ludzie będą chcieli jeździć.

Mercedes-Benz E 320 Elegance W211
Rocznik: 2002
Przebieg: 144000 km
Pojemność: 3199 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 224 KM

Samochód świeżo sprowadzony z Niemiec z rąk drugiego właściciela, kompletnie opłacony i zarejestrowany w Polsce.
Samochód jest bezwypadkowy i bezkolizyjny. Prawdopodobnie przez 20 lat nie miał nawet żadnej szkody parkingowej ani jakichkolwiek uszkodzeń lakieru. Pomiary grubości powłoki lakierniczej wskazują, że żaden element karoserii nie był powtórnie lakierowany. Fabryczny lakier zachowany jest w stanie idealnym – błyszczący i bez najmniejszych wgnieceń, zarysowań czy odprysków. Tak samo świeżo wyglądają wszystkie listwy, chromy, emblematy, felgi, lampy i reflektory.
Po sprowadzeniu samochód został sprawdzony przez serwis i wykonano tkz. „pakiet startowy”.
Wymienione zostały: olej silnika, wszystkie filtry, olej dyferencjału, olej skrzyni biegów, diagnostyka komputerowa.
w dniu 15.11.2022 wykonane zostało pierwsze badanie techniczne w kraju (wyniki pomiarów widoczne za zdjęciach) i samochód został zarejestrowany i ubezpieczony w Polsce. w dniu 16.11.2022 odbyłem jazdę testową na trasie 250 km.
Samochód jest dostępny od ręki i gotowy do jazdy bezpośrednio po zakupie.