Mercedes E 420 W124 1994 – SPRZEDANY

Dzięki jednostce V8 Mercedes E 420 W124 był w latach 90-tych jednym z najmocniejszych przeciwników, jakich mogliśmy spotkać na drodze. W odróżnieniu od opracowanego razem z Porsche Mercedesa E 500, ten model z zewnątrz był zupełnie niepozorny. Nie ma tu mowy o atrybutach w postaci poszerzonych błotników, a na tylnej klapie prezentowanego egzemplarza nie odnajdziemy nawet oznaczenia modelu. Przykuwa uwagę jedynie konfiguracja kolorystyczna. Czerwony lakier (882 imperial red) i kremowe, skórzane wnętrze (265 leather champignon) prezentują się bardzo efektownie i elegancko, nie zapowiadając sportowych emocji, jakie może zapewnić ten Mercedes. Wśród innych egzemplarzy sprowadzonych z USA, wyróżnia się niskim przebiegiem i bardzo ładnym stanem zachowania, choć sprzedający zastrzega, że parę elementów jeszcze wymaga dopieszczenia.

Mercedes E 420 W124
Rocznik: 1994
Przebieg: 214500 km
Pojemność: 4196 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 279 KM

Wyposażenie:
– immobilizer
– airbag kierowcy i pasażera
– tempomat
– centralny zamek
– el. lusterka zewnętrzne
– wspomaganie kierownicy
– el. szyby
– podgrzewane fotele
– klimatyzacja
– oryginalne radio
– szyberdach
– autmatycznie składane zagłówki kanapy tylnej
– system ASR, ABS

Mercedes W124 E420 w kolorze krwisto czerwonym. Model, który startuje do grona youngtimerów, z rzadko spotykanym silnikiem V8 o pojemności zbliżonej do 4,2 l. Wspaniała jednostka napędowa, generuje moc 279 KM i 400 Nm momentu obrotowego, połączona z automatyczną skrzynią biegów sprawia, że kierowca odczuwa niezwykłą frajdę podczas przyspieszania samochodu. Należy dodać, że całość napędu nie podlega zastrzeżeniom co do pracy (silnik oraz skrzynia przeszły gruntowny przegląd).

Karoseria nie nosi śladów korozji, kilka elementów zostało odświeżonych lakierniczo, jednakże należy zaznaczyć, iż powłoka lakiernicza wymaga w kilku miejscach dopieszczenia.

Wnętrze pojazdu zostało w jasną skórzaną tapicerkę, która z racji niskiego przebiegu nie nosi śladów zużycia. Pojazd pochodzi z Kalifornii, dlatego też prędkościomierz jest wyskalowany w milach.

Auto stoi oryginalnych 15″ aluminiowych kołach.