Mercedes L408 1968 – 39000 PLN – Bielsko-Biała

Mercedes L408 to przedstawiciel generacji T2, dostępnej w latach 1967–1996, z nadwoziami typu furgon, ciężarówka z pojedynczą lub podwójną kabiną oraz minibus. W Niemczech nazywano go transporterem Dusseldorfer (w skrócie DüDo), od miejsca, w którym go budowano. Nazwa T2 została nadana później, po wprowadzeniu mniejszego T1. Wykorzystywano je jako samochody dostawcze, lekkie pojazdy budowlane, pojazdy pożarnicze i policyjne, karetki pogotowia, samochody dostawcze Deutsche Bundespost oraz do specjalnych zastosowań, na przykład dla niemieckich sił zbrojnych. Piękny żółty Mercedes L408 prezentowany w ogłoszeniu pochodzi z 1968 roku, czyli z samego początku produkcji T2. Wyprodukowano go na rynek norweski, gdzie służył w wojsku, co dokumentuje książka pojazdu. Taki okaz może stanowić ciekawą odmianę wśród morza VW z linii T, a także ciekawe uzupełnienie kolekcji samochodów z gwiazdą na masce 🙂

Mercedes-Benz L408/0309
Rocznik: 1968
Przebieg: 62000 km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna

Cena: 39000 PLN

Jest to samochód zakupiony w latach 60-tych przez norweskie wojsko od fabryki Mercedesa. Norwegowie chcieli mieć samochody w przypadku eskalacji konfliktu pomiędzy ZSRR oraz USA, do ewentualnej ewakuacji ludzi z miast. Dlatego tez, od nowości prowadzona była książka przebiegu, gdzie skrupulatnie przez prawie 40 lat za każdym razem jak auto ruszało z bazy, wpisywany był cel podróży, ilość przejechanych kilometrów, kto tym autem jechał oraz w jakich godzinach.

Samochód po tym czasie został kupiony przez norweskiego kolekcjonera rzadkich Mercedesów spod Oslo. Od niego też odkupiłem auto w 2015 roku. Przyjechał do Polski na lawecie i od tego czasu stoi w magazynie u mnie w firmie.

Ze względu na zajęcie się obecnie zupełnie innym projektem, chce sprzedać Mercedesa w dobre ręce. Również biorę pod uwagę zamianę na innego klasyka.

Auto ma przejechane tylko 62 tys. km. Silnik, skrzynia, zawieszenie itp. są w perfekcyjnym, niemalże fabrycznym stanie. Pełna dokumentacja jest zachowana, łącznie z książką pojazdu.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiem telefonicznie i serdecznie zapraszam na jazdę próbną oraz oględziny do Bielska.

Telefon: +48 575 723 223
Miejscowość: Bielsko-Biała
Numer telefonu: