Mercedes R 280 CDI 4Matic W251 2006 – 47000 PLN – Obrowiec

Mercedes typu W251 jest jedyny w swoim rodzaju. To van klasy wyższej – duży, komfortowy, niebanalnie wystylizowany i stworzony z myślą o amerykańskim kliencie. Ci jak wiadomo lubią wszystko w rozmiarze XXL, i takiego właśnie Mercedesa dostali w 2005 roku. W Europie chętniej wybierany był w wersji z silnikiem wysokoprężnym, takim jak tu. Mercedes R 280 CDI 4Matic waży 2220 kg i niemal tyle samo jest w stanie pociągnąć za sobą na haku. Idealny wóz do turystyki, nawet gdy jesteście fanami karawaningu.

Mercedes R 280 CDI 4Matic W251
Rocznik: 2006
Przebieg: 196000 km
Pojemność: 2987 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 190 KM

Cena: 47000 PLN

Samochód sprowadzony z Niemiec 07.2021, zarejestrowany i ubezpieczony w Polsce.

Auto kupiłem osobiście od drugiego właściciela, który był w jego posiadaniu od 2013 roku (w dokumentacji jest zachowany jego dokument zakupu z 2013 roku, bezpośrednio od pierwszego właściciela z przebiegiem 113.000 km).

Samochód nie był użytkowany w okresach zimowych, co potwierdza rejestracja sezonowa od maja do listopada (05-11), jak również stan podwozia i całego samochodu.

Bezpośrednio po sprowadzeniu do kraju samochód pojechał na serwis (nie dlatego, że było to konieczne, ale dlatego, że samochód miał zostać dokładnie sprawdzony i przygotowany dla nas, do użytku rodzinnego i firmowego (2.100 kg na haku).

Wymienione zostały oleje silnika, skrzyni biegów, reduktora, dyferencjału. Wszystkie filtry, łożysko koła pt, szczęki hamulcowe, akumulator Varta, przewody olejowe od skrzyni biegów do chłodnicy (nowe OE), płyn chłodniczy, koło pasowe, rolka prowadząca, nowa sprężarka klimatyzacji NISSENS, sprawdzenie i czyszczenie wtryskiwaczy (bez zarzutu), wymiana uszczelnień termicznych oraz śrub montażowych wszystkich wtryskiwaczy.

Podczas wymiany oleju skrzyni biegów zdemontowano również kasetę mechatroniki oraz elektrozawory i wszystko dokładnie umyto. Dzięki temu wymienione zostało 100% pojemności oleju skrzyni (karter, konwerter, chłodnica, przewody, mechatronika). Do ponownego montażu mechatroniki należycie użyto nowych OE śrub mocujących.

Profilaktycznie demontaż, mycie oraz konserwacja tylnych nadkoli (stan wzorcowy – zdjęcia i filmy do dyspozycji).

„Podwójne” czyszczenie oraz dezynfekcję układu klimatyzacji metodą TUNAP (parownik, wentylator, przewody). Więcej na ten temat tutaj: www.motofocus.pl/informacje/nowosci/91977/na-czym-polega-czyszczenie-klimatyzacji-metoda-tunap

Błędy w sterownikach: szt. 0 (jakiś dziwny ten Mercedes 🙂

Wnętrze zostało wyczyszczone i zdezynfekowane, a lakier został zabezpieczony powłoką Sonax.

Wartość powyższych inwestycji to ok. 15.000 zł.

Wszystko co powyżej opisane, jest poparte fakturami, zdjęciami oraz filmami, które mogę przesłać na E-mail lub WhatsApp.

Samochód jest bezwypadkowy, bezkolizyjny i po za pokrywą bagażnika posiada fabryczny lakier w idealnym stanie. (TAK „tylna klapa była malowana i ma drugą warstwę lakieru – ojojoj”)

Ogólnie samochód jak na swój wiek oraz przebieg posiada ekstremalnie mało śladów użytkowania. Jego stan można porównać z zadbanym samochodem 2-3 letnim.

Przednia szyba jest fabryczna, bez odprysków i niewypiaskowana (jak i cały przód samochodu…)

Obecnie samochód jest w codziennym użytkowaniu, a jego przebieg rośnie średnio o ok. 80 km / dziennie.

Z żalem żony wystawiam samochód na sprzedaż, ponieważ cierpię na nieuleczalną chorobę niespokojnego maniaka motoryzacyjnego i mam o kilka pomysłów na dzień za dużo (zresztą dlatego trudnię się tym uciążliwym zawodem „handlarza”).

Cena nie podlega negocjacji.
Wystawiam fakturę Vat marża – Nabywca zwolniony z opłaty skarbowej.

Ze względu na niesłowność wielu ludzi, rezerwacji samochodu możemy dokonać wyłącznie na czas podróży-dojazdu (1 dzień) lub dłuższy termin na podstawie 5% zadatku. Nie przyjmujemy zaliczek.
Przed przyjazdem należy potwierdzić aktualność oferty, oraz umówić termin wizyty.

Telefon: +48 509 087 557
Miejscowość: Obrowiec