Mercedes S 500 W140 1996 – 149000 PLN – Katowice

Mercedes S 500 W140 to samochód projektowany z ogromnym rozmachem, sam proces wprowadzenia do produkcji kosztował firmę aż miliard dolarów i trwał przez niemal dekadę. W samochodzie czuć to nawet po ćwierćwieczu – ciężko znaleźć tu jakikolwiek słaby punkt. To owoc inżynierskiego dążenia do perfekcji, który każdy księgowy odpowiedzialny dziś za akceptację motoryzacyjnych budżetów nazwał by to po prostu przesadą. Tyle, że S-klasa pochodzi jeszcze z czasów, gdzie pieczę nad projektem trzymali inżynierowie i jest jednym z ostatnich samochodem projektowanym bez oszczędzania, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów i doświadczeń firmy. Ten egzemplarz ma zaledwie 23 tysiące kilometrów przebiegu, dzięki czemu prezentuje się tak, że mógłby z powodzeniem pozować do folderu reklamowego.

Mercedes S 500 W140
Rocznik: 1996
Przebieg: 23000 km
Pojemność: 4973 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 320 KM

Cena: 149000 PLN

Mam przyjemność zaoferować niesamowity egzemplarz sprowadzonego z Japonii Mercedesa S 500 W140 z 1996 r. Auto ma przebieg 23000 km. Zaznaczam: 23000 km oryginalnego udokumentowanego przebiegu. Oczywiście potwierdzonego w 100% oryginałem japońskiego certyfikatu eksportowego. Mercedes jest w 100% bezwypadkowy, bezkolizyjny w całej swojej historii, w fabrycznym oryginale.

Jest to w 100% europejska wersja z kierownicą fabrycznie po lewej stronie.

Gwarantuję absolutną bezwypadkowość oraz autentyczność przebiegu tego egzemplarza.

Mercedes-Benz klasy S – W140 to ikona marki. Projekt i prace konstrukcyjne kosztowały miliard dolarów. Powstała jedna z najlepiej wyciszonych i najbardziej komfortowych limuzyn świata. Pod maską poliftowej wersji 500 pracuje pięciolitrowe V8 M119 E50 z czterema zaworami na cylinder, generujące 320 KM oraz 470 Nm.

Egzemplarz z ogłoszenia pochodzi z końca produkcji i wyposażony został w najświeższą i najbardziej pożądaną wersję tego silnika. Za zmianę przełożeń odpowiada już 5-cio biegowa skrzynia automatyczna.

Powłoka lakiernicza tego egzemplarza jest fabryczna na każdym elemencie karoserii. Żaden element nie był nigdy powtórnie lakierowany. Grubość lakieru ma fabryczne wartości w każdym miejscu każdego elementu.

Komora silnika, podwozie, zawieszenie, układ hamulcowy, układ wydechowy… nic nie wykazuje najmniejszych oznak zużycia.

Egzemplarz wyjątkowy ze względu na znikomy przebieg, zachowany w stanie absolutnie perfekcyjnym pod każdym względem. Unikat.

Wzorowo utrzymano także wnętrze. Skóry są sprężyste i matowe. Forniry błyszczące. Wyposażenie obejmujące m.in.: zaawansowany komputer pokładowy comand CSI, automatyczną dwustrefową klimatyzację, szyberdach, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, elektryczną roletę tylnej szyby, zmieniarkę CD, parktronic, tempomat, elektryczną regulację kierownicy, elektrycznie sterowane, pompowane fotele przednie z podgrzewaniem i pamięciami ustawień jest w pełni sprawne.

Oferta skierowana do najbardziej wymagającego klienta, oczekującego pojazdu w stanie najlepszym jak to tylko możliwe.

Telefon: +48 662 910 435
Miejscowość: Katowice