Krotoski Drivers Club

Mercedes S 500 W140 1996 – SPRZEDANY

Fura, skóra i komóra. W czasach największej popularności tego powiedzenia rzeczoną “furą” był najczęściej on – Mercedes klasy S W140. W latach 90. ceniony wśród zagranicznych dygnitarzy, lokalnych businessmanów i chłopaków z miasta. Do dziś ma wokół siebie aurę tajemniczości, która sprawia, że dla wielu Polaków to najbardziej kultowa eSka. W140 to ostatnia klasa S o klasycznej bryle Mercedesa. Nie brakuje jej także elegancji flagowej limuzyny, którą dodatkowo podkreśla w tym egzemplarzu lakier w odcieniu głębokiej zieleni i liczne chromy. Detale takie jak pełne felgi, lightbar i wycieraczki od świateł zapewniają motoryzacyjną podróż w czasie do 1996 roku. W środku czekają jednak technologie, których w 1996 nie spotkalibyśmy nigdzie indziej. Automatyczna skrzynia z selektorem trybów pracy, radio z nawigacją i telewizją oraz tempomat to tylko niektóre z nich. Jakość wykonania to stary Mercedes w najlepszym wydaniu – materiały wysokiej jakości są doskonale spasowane, a wszystko, co wciskamy, kręcimy lub ruszamy, chodzi z przyjemnym oporem.

Mercedes-Benz S 500 W140
Rocznik: 1996
Przebieg: 74288 km
Pojemność: 4973 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 320 KM

Klasa S pomieści bez problemu szofera, prezesa, ochroniarzy i ich bagaże. Stan wnętrza nienaganny.

320-konne V8 pod maską zapewnia bardzo dobre osiągi. Dzięki nowoczesnej konstrukcji silnik zaskakuje bardzo wysoką kulturą pracy i przyzwoitym spalaniem. Dzięki fabrycznemu katalizatorowi z wydechu wydobywa się tylko przyjemny pomruk, a nie smród nieoczyszczonych spalin. Na większości elementów silnika widoczna jest jeszcze fabryczna forma zabezpieczenia przed korozją (żółty wosk nakładany na gorąco w nowych mercedesach z tamtych lat)

Choć na serwisach aukcyjnych jest sporo dostępnych egzemplarzy W140, to ich stan pozostawia wiele do życzenia. Zwykle po bliższej inspekcji jest jeszcze gorzej niż na pierwszy rzut oka. Na szczęście w przypadku tego egzemplarza jest wręcz przeciwnie – do oferty wybraliśmy bardzo zdrową bazę z Japonii, która w naszych rękach przeszła szereg prac przygotowawczych. Dzięki temu oraz znikomemu jak na wiek przebiegowi (74 288 km), możemy spokojnie powiedzieć, że to jedno z najlepszych W140 jakie znajdziecie w Polsce.

Do samochodu posiadamy pełną dokumentację (w tym potwierdzenie przebiegu i wszystkich wykonywanych prac).