Mercedes SL 320 R129 1995 – SPRZEDANY

Klasyczne linie i proporcje, świetna sześciocylindrowa jednostka i przyjemna podróż z wiatrem we włosach. To uniwersalny i ponadczasowy przepis, który sprawdza się od dziesięcioleci, a w latach 90. został doprowadzony do perfekcji, jeżeli chodzi o mechaniczną trwałość konstrukcji. Mercedes SL 320 R129 niemal nie ma słabych punktów. Jeżeli uda Wam się znaleźć odpowiedni egzemplarz, zadbany i odpowiednio serwsiowany, możecie być pewni, że radość będzie Wam dawać przez długie lata.

Mercedes SL 320 R129
Data produkcji: 13.07.1995
Przebieg: 193,755 km
Pojemność: 3199 cm³
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 224 KM / 165 kW

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes SL320 serii R129 w kolorze „744 Brillantsilber Metallic” z czarną skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Adliswil, Szwajcaria. Kupiony przez obywatela Szwajcarii u dealera w Aachen, Niemcy. Samochód ma 29 lat, jest zachowany w idealnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania oraz upływu czasu. Kompletna dokumentacja serwisowa, dwa kluczyki z pilotem. Jest to egzemplarz już technicznie po liftingu MOPF1 ale wizualnie jeszcze przed liftingiem. Posiada już nowoczesny silnik M104.994 pozbawiony problemów z wiązką oraz uszczelką pod głowicą.

Nadwozie zachowane w idealnym stanie. Brak widocznych większych mankamentów. Jest całkowicie wolne od korozji. Posiada wciąż fabryczny lakier według pomiaru miernikiem. Reflektory przednie w idealnym stanie a tylne jak nowe. W samochodzie nie ma żadnych części nieoryginalnych czy zamienników „made in Taiwan”. Zderzaki nie posiadają otarć lakieru. Tylna klapa ma małe rysy, przednia maska ma drobne odpryski od kamyczków. Spód zachowany w stanie wzorowym.

Poszycie dachu materiałowego jest w bardzo dobrym stanie. Mechanizm dachu w pełni sprawny.

Hardtop jest w stanie idealnym, listwy dekoracyjne nie są wypłowiałe a podsufitka jest cała.

W komplecie z autem jest również oryginalny windschott ORIS, stojak na hardtop czy zestaw narzędzi. Koło zapasowe nie było nigdy używane.

Wnętrze zachowane w idealnym stanie, widoczne jedynie drobne ślady użytkowania. Skórzana tapicerka bez przetarć czy uszkodzeń. Żadne elementy nie były obszywane czy poddawane regeneracji. Pod koniec lat 90. została wykonana zabudowa audio, wygłuszono wnętrze oraz wymieniono głośniki z fabrycznych na firmy „Canton”. Oryginalna antena elektryczną sprawna. Oryginalne dywaniki welurowe z 1995 roku. Elementy drewniane zachowane w bardzo dobrym stanie. Bardzo rzadko spotykana opcja wyposażenia: komputer pokładowy Reiserechner.

Felgi są oryginalne 8-loch, nie były poddawane regeneracji, opony letnie Michelin.

Samochód jest wersją europejską, sprzedany jako nowy Szwajcarowi przez dealera Mercedesa w Niemczech (Aachen). Nie jest to pojazd importowany z Japonii czy USA.

Technicznie samochód jest w perfekcyjnym stanie, w ostatnim czasie został wykonany serwis olejowy, wymieniono również pompę wody.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.