Mercedes SL 500 Formula One Edition R129 2000 – 414000 PLN – Szczecin

Mercedes SL 500 Formula One Edition R129 to model powstały dla upamiętnienia powrotu F1 do USA. Zbudowano tylko 20 samochodów z wieloma specjalnymi dodatkami, które dopiero później znalazły się w wersji nazwanej Silver Arrow. Wszystkie egzemplarze SL F1 były w kolorze Brilliant Silver (744) z perforowaną, czarną skórą Nappa na fotelach. Większość unikalnych cech modelu ograniczała się do wnętrza, a najbardziej zauważalną zmianą było aluminiowe wykończenie wszystkiego, co w standardowym samochodzie było drewnem. Inne akcenty obejmowały dwukolorową, czarno-białą kierownicę i dywaniki podłogowe z szarymi obszyciami. Na karoserii znajdziemy insygnia boczne edycji „Formula One” oraz ładnie komponujący się z całością srebrnoszary, miękki dach. Co ciekawe, aby wejść w posiadanie takiego samochodu, gdy był nowy, należało się szczególnie o to postarać. Auta nie miały „sticker price”, wszystkie zostały zlicytowane na cele charytatywne po cenach o wiele wyższych o katalogowych cen modelu SL, co do dziś czyni je wyjątkowymi.

Mercedes SL 500 Formula One Edition R129
Rocznik: 2000
Przebieg: 138000 km
Pojemność: 4966 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 306 KM

Cena: 414000 PLN

Mercedes Benz SL500 R129 Formula One Edition (1 z 20 sztuk).

Samochód został wyprodukowany w lipcu 2000 roku (model 2001). Jest to najrzadsza wersja limitowana z całego okresu produkcyjnego Mercedesa SL R129, ze wszystkich edycji specjalnych. Jednocześnie jest to końcowa seria produkcyjna, najbardziej dopracowana, z kultowym 5-litrowym silnikiem V8 M113 i 5-cio biegową skrzynią.

W 2000 roku Mercedes zbudował 20 samochodów, by uczcić powrót Formuły 1 do USA. Wszystkie samochody z tej edycji zostały zaprezentowane podczas Grand Prix USA w 2000 roku (Indianapolis), a następnie trafiły do wybranych dilerów Mercedesa ze wskazaniem do sprzedaży podczas różnych aukcji charytatywnych. Każdy z nich został sprzedany znacznie drożej od ceny katalogowej. Ta edycja była również prekursorem ostatniej w całej historii modelu SL R129 limitowanej edycji Silver Arrow z 2001 roku, z której posiadamy na sprzedaż także jeden egzemplarz.

Model charakteryzuje się pakietem AMG SL 1 i SL2 i specjalnym wyposażeniem dla tej edycji:
– 18” koła AMG Monoblock,
– ksenonowe reflektory,
– specjalne dwukolorowe srebrno-czarne wnętrze,
– skórzana dwukolorowa kierownica,
– skórzana dwukolorowa dźwignia zmiany biegów,
– srebrne wykończenie wnętrza,
– specjalny srebrny wzór zegarów,
– czarne perforowane skórzane fotele,
– aluminiowe pedały,
– chromowane dodatki nadwozia,
– emblematy na błotnikach charakterystyczne dla tej limitowanej wersji,
– wydajniejszy układ hamulcowy,
– miękki dach w specjalnym szarym kolorze,
– do auta jest także panoramiczny hard-top.

Samochód jest bezwypadkowy, w doskonałej kondycji technicznej i wizualnej – wygląda świetnie zarówno z zewnątrz, jak i w środku, tak samo jeździ – jak nowy. SL pochodzi z prywatnej kolekcji miłośnika i znawcy modelu R129. Wszystkie podzespoły samochodu są sprawne i działające. Auto na żywo wygląda obłędnie. Po sprowadzeniu samochodu do Polski, zgodnie ze standardem i doświadczeniem właściciela przeprowadzony został kompleksowy przegląd, serwis, konserwacja auta oraz wymiana wielu podzespołów na nowe (bez względu bardzo dobry stan techniczny pojazdu). Wszystko na markowych i oryginalnych częściach Mercedesa. Samochód urzeka stanem technicznym i wizualnym, nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego.

Poniżej lista co w samochodzie zostało zrobione po sprowadzeniu do Polski:
1. Wymienione wszystkie płyny i oleje we wszystkich układach.
2. Wszystkie filtry od A do Z we wszystkich układach.
3. Nowe amortyzatory, gumki, łączniki, końcówki, poduszki, stabilizatory itp.
4. Nowe tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe.
5. Wszystkie siłowniki dachu zostały rozebrane do zera i zostały w pełni zregenerowane.
6. Pompy od dachu rozebrane do zera, dostały nowe uszczelki, oringi itp.
7. Wszystkie zamki, rygle itp. od dachów zostały rozebrane, zregenerowane i zakonserwowane.
8. Wymieniono wszystkie paski w silniku i rolki.
9. Wszystkie świece są nowe – świece irydowe.
10. Dach miękki jest nowy, szyby, spojlery + wszystkie linki, naciągi, pasy nadszybowe itp. też.
11. Dach jest zaimpregnowany kilkukrotnie profesjonalnym impregnatem.
12. Wszystkie uszczelki karoseryjne zostały zakonserwowane.
13. Wnętrze zostało wyprane, wszystkie fotele zostały wówczas zdemontowane, poddane serwisowi (w tym silniki, paski, naciągi), wszystko zostało zakonserwowane, łącznie ze skórą.
14. Wszystkie żarówki wewnątrz i na zewnątrz, konsola, podświetlenia, oświetlenie, żarniki ksenonowe zostały wymienione na nowe.
15. Samochód jest po auto detailingu.

Telefon: +48 660 400 160
Miejscowość: Szczecin