Mercedes SL 500 Silver Arrow R129 2001 – 159000 PLN – Szczecin

Mercedes SL 500 Silver Arrow R129 to wersja limitowana, wydana na sam koniec produkcji modelu, w roku modelowym 2002. Auta powstały dla uczczenia przedwojennych, wyścigowych Mercedesów zwanych Srebrnymi Strzałami. Wszystkie naturalnie otrzymały srebrny kolor lakieru, miały charakterystyczny tylko dla nich wzór felg oraz dwukolorową tapicerkę. Zbudowano ich 1450 sztuk w wersji SL 500 z pięciolitrowymi silnikami V8 i dodatkowo 100 sztuk w wersji SL 600 z silnikami 6 l V12. Prezentowany okaz pochodzi z amerykańskiego rynku, jest bezwypadkowy, w doskonałej kondycji technicznej i wizualnej.

Mercedes SL 500 Silver Arrow R129
Rocznik: 2001
Przebieg: 134000 km
Pojemność: 5000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 306 KM

Cena: 159000 PLN

Wyposażenie:
– Silver Arrow SL 500
– pakiet AMG SL 1, SL 2

Przepiękny Mercedes SL 500 R129 wersja limitowana – oryginalny SILVER ARROW. Rok produkcji 06/2001 (model 2002), ostatnia, najlepsza, najbardziej dopracowana seria produkcyjna SL R129 z kultowym 5-litrowym silnikiem V8 M113. SILVER ARROW czyli SREBRNA STRZAŁA to również ostatnia i najpiękniejsza edycja limitowana w całej historii modelu SL R129. Mercedes w ostatnim roku produkcyjnym R129 wyprodukował serię limitowaną samochodów by uczcić swoje fantastyczne samochody wyścigowe z lat 30 nazywane właśnie SILVER ARROW. Emblemat wyścigówki SILVER ARROW z lat 30 znajduje się na środkowej konsoli i jest wytłoczony na fotelach. Wyprodukowano 1415 sztuk modelu SL500 R129 Silver Arrow.

Model charakteryzuje się: specjalnym odcieniem lakieru Silver Arrow, dwukolorowym srebrno-czarnym wnętrzem – skórzaną dwukolorową kierownicą, fotelami, dźwignią zmiany biegów i tapicerką drzwi, specjalnym srebrnym wzorem zegarów, specjalnym rodzajem i odcieniem drewna, specjalnym wzorem 18” kół, aluminiowymi pedałami, srebrnymi, chromowanymi dodatkami wnętrza i nadwozia (listwy, progi, wstawki, zaślepki itp.) oraz emblematami i oznaczeniami SILVER ARROW na fotelach, progach, konsoli i błotnikach. Auto posiada kompletny pakiet AMG (SL1, SL2), wydajniejszy układ hamulcowy.

Oferowany samochód jest jednym z moich prywatnych SL-i, jestem miłośnikiem modelu.

Samochód jest bezwypadkowy, w doskonałej kondycji technicznej i wizualnej – wygląda świetnie zarówno z zewnątrz, jak i w środku, tak samo jeździ – jak nowy. Wszystkie podzespoły samochodu są sprawne i działające. Auto na żywo wygląda znacznie lepiej, niż na załączonych zdjęciach. Zdjęcia nie oddają prawdziwego uroku tego auta.

Przed zakupem auto przeszło inspekcję (w USA) w serwisie Mercedesa. Po sprowadzeniu auta do Polski 04/2020, zgodnie z moim standardem, przeprowadzono kompleksowy przegląd, serwis, konserwację auta oraz wymianę wielu podzespołów na nowe – wszystko na markowych i oryginalnych częściach Mercedesa. Na koniec samochód został poddany auto detailingowi, m.in. wykonano wysokiej jakości powłokę ceramiczną. Oczywiście zainteresowanym udzielam szczegółowych informacji co do przeprowadzonych prac.

Auto dodatkowo posiada aktywny mechaniczny układ wydechowy. Jestem zwolennikiem zachowania oryginalnej formy i wyglądu samochodu (a w szczególności takiego samochodu), zatem cała modyfikacja została przeprowadzona na oryginalnym układzie wydechowym, zgodnie ze sztuką i zasadą budowy takich wydechów – w obrębie końcowego tłumika (nie jest to żaden garażowy tuning). Podczas modyfikacji nie został usunięty żaden oryginalny element auta i układu wydechowego, wszystko wygląda oryginalnie, modyfikacja jest niezauważalna. Układ pracuje w 100% oryginalnie, tak jak przystało na fabrycznego SL-a 500 R 129 Silver Arrow, natomiast po wciśnięciu guzika dźwięk wydechu całkowicie się zmienia, brzmienie jest niesamowite i powalające.

Samochód urzeka stanem technicznym i wizualnym, nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego.

Telefon: +48 600 283 600
Miejscowość: Szczecin