Mercedes SL 55 AMG R230 2005 – 216500 PLN – Katowice

Podwójne spojrzenie okrągłych reflektorów najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie wyglądało tak dobrze. Mercedes SL 55 AMG R230 był topową wersją imponującą nie tylko muskularną sylwetką, lecz również dynamicznymi możliwościami. Silnik M113 o pojemności 5,5 l ma osiem cylindrów i sprężarkę Roots’a. Generuje 500 KM i dźwięk, który powoduje gęsią skórkę. Na dodatek auto prowadzi się jak po sznurku. To zasługa aktywnego zawieszenia hydraulicznego Active Body Control, zdolnego dynamicznie utwardzać zawieszenie poszczególnych kół w celu niwelowania przechyłów podczas gwałtownych manewrów. Po raz pierwszy zastosowano w tej generacji również system automatycznego składania sztywnego dachu, który uczynił z niego coupe zmieniające się w cabrio po naciśnięciu jednego przycisku. Gdy był nowy, robił wrażenie w każdym miejscu na świecie. Po blisko dwudziestu latach wciąż może zachwycić, szczególnie gdy mówimy o egzemplarzu w tak pięknym stanie, z niewielkim przebiegiem, w pięknym, białym, perłowym lakierze z katalogu zamówień specjalnych Designo.

Mercedes-Benz SL 55 AMG R230
Rocznik: 2005
Przebieg: 69800 km
Pojemność: 5439 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 500 KM

Cena: 216500 PLN

Wyposażenie:
– silnik 5.5 z kompresorem o mocy 500 KM,
– skrzynia automatyczna 5g tronic,
– lakier biała perła Designo,
– wnętrze czarno-beżowe Designo,
– listwy wnętrza bardzo rzadkie Designo,
– koła 19″ AMG oryginalne,
– fotele grzane/chłodzone/pompowane,
– otwierany twardy dach,
– nagłośnienie BOSE,
– zawieszenie regulowane ABC.

Wyjątkowy Mercedes SL 55 AMG z roku produkcji 2005, sprowadzony z Japonii od pierwszego właściciela w tym roku.

Biały lakier Designo nadaje mu unikalny wygląd. Auto jest w wyjątkowym stanie technicznym, zupełnie bezwypadkowe i posiada bardzo niski przebieg – jedynie 69700 km.

Jest to egzemplarz dla prawdziwego kolekcjonera, który szuka doskonałej inwestycji kapitału. Mercedes SL55 AMG to ikona motoryzacji, ulubieniec Jeremiego Clarksona, a ten konkretny egzemplarz z tak niskim przebiegiem stanowi perełkę na rynku samochodów kolekcjonerskich.

Pełna historia serwisowa jest dostępna, co potwierdza, że auto zostało traktowane z najwyższą dbałością przez poprzedniego właściciela. Dzięki temu nowy właściciel może mieć pełne zaufanie do stanu technicznego tego niezawodnego auta.

Wnętrze również jest wyjątkowe, posiada konfigurację Designo w kolorze czarno-beżowym, a carbonowe dekory są najrzadszą możliwą konfiguracją (fabryczną) wnętrza, również wykonaną na specjalne zamówienie w Mercedesie, co podkreśla wyjątkowość tego pojazdu.

Stan techniczny: Bezawaryjny, bezwypadkowy.
Lakier: Biała perła Designo.
Wnętrze: Czarno-Beżowy Designo.
Pełna historia serwisowa.
Samochód sprowadzony z Japonii od pierwszego właściciela.

Jeśli jesteś pasjonatem motoryzacji i poszukujesz czegoś wyjątkowego, to ten Mercedes SL55 AMG jest idealnym wyborem. Zapewnia nie tylko niesamowite doznania podczas jazdy, ale również może stanowić świetną lokatę kapitału.

Telefon: +48 503 998 157
Miejscowość: Katowice

Kredyt na klasyka