VW Bank

Mercedes SL 600 R129 1996 – SPRZEDANY

Nie sposób nazwać się prawdziwym miłośnikiem motoryzacji nie próbując tego, co XX wiek zaproponował w formie najlepszej – silnika V12, łączącego niezwykłą gładkość pracy rzędowych silników 6-cylindrowych z mocą, której ogromne pokłady są do dyspozycji przy każdej prędkości obrotowej. Mercedes SL 600 R129 to V12 w wydaniu z gwiazdą na przedzie i otwartym dachem, dający do dyspozycji moc około 400 koni mechanicznych. Ten sprowadzony z Japonii egzemplarz zachęca świetnym stanem zachowania i zakresem wykonanych czynności serwisowych, które powinny zapewnić spokojną eksploatację. Bardzo ciekawa jest również jego konfiguracja, z fabrycznym pakietem AMG i 18-calowymi felgami AMG oraz pakietem „leder exclusive”, obejmującym bogate wykończenie wszelkich paneli i deski rozdzielczej w skórze.

Mercedes SL 600 R129
Rocznik: 1996
Przebieg: 80000 km
Pojemność: 5987 ccm
Skrzynia: automatyczna
Moc: 394 KM

Mercedes SL600 generacji R129, w wersji po pierwszym istotnym lifcie modelu. Auto ma odświeżone w stosunku do modeli oferowanych do roku produkcyjnego 1995 wnętrze oraz pięciostopniową skrzynię automatyczną. Samochód sprowadziłem z Japonii 2 lata temu i od tego czasu w aucie przeprowadzony został szereg prac mających na celu doprowadzenie auta do doskonałej kondycji mechanicznej oraz wizualnej (stosowną dokumentację udostępnię potencjalnemu nabywcy auta). Samochód ma niewielki przebieg, doposażony został w oryginalny pakiet AMG (zderzaki, dokładki progów, spoiler klapy bagażnika, 18″ dwuczęściowe felgi oraz wydech końcowy).

Samochód jest w bardzo dobrej kondycji, zarówno mechanicznie, jak i wizualnie. Auto jest wolne od korozji, wnętrze posiada drobne ślady użytkowania adekwatne do przebiegu i wieku auta. Lakier jest w bardzo dobrej kondycji, z drobnymi odpryskami wynikającymi z normalnego użytkowania. Przez dwa sezony przejechałem tym autem około 5.000 km. Samochód prowadzi się bardzo pewnie, z zawieszenia nie dochodzą niepokojące odgłosy, samopoziomujące zawieszenie ADS jest szczelne i w pełni funkcjonale.

Silnik pracuje równo, generuje właściwą moc, nie przegrzewa się, nie posiada wycieków. Skrzynia biegów działa płynnie, bez zastrzeżeń. Hydraulika dachu jest sprawna i szczelna. Wszystko w aucie jest sprawne i funkcjonuje jak należy. Do auta posiadam japońską historię serwisową, 3 kluczyki, oraz dokumentacje potwierdzającą prace wykonane w kraju.