Krotoski Drivers Club

Mercedes SL 63 AMG R230 2008 – SPRZEDANY

Mercedes SL to ikona, jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki. Bardzo szybki i cechujący się świetnym prowadzeniem. Zrodził się ze sportu, ale przez dekady wyrobił sobie renomę roadstera, w którym liczy się również komfort. Na wyposażeniu nie zabraknie niczego, co niezbędne dla kierowcy i pasażera, jest nawiew ciepłego powietrz na kark, co może być szczególne przydatne podczas podróżowania bez dachu. Natomiast prawdziwa magia rozpoczyna się z chwilą przekręcenia kluczyka… ryk skrywającego pod maską silnika może spowodować przyspieszone bicie serca. Prawdziwe i niemal już kultowe wolnossące V8 o pojemności 6,2 l zapewni emocje i uśmiech na twarzy. Tylny napęd w tym szalonym roadsterze zapewnia dobrą zabawę, ale ten kto chce go ujarzmić musi pamiętać, że auto nie wybacza błędów w zakrętach. Kupując ten egzemplarz można się poczuć niemal jak byśmy kupowali nowe auto. Mercedes ma jedynie 33 tys. km przebiegu, a na progach zachowana została nawet fabryczna folia zabezpieczająca.

Mercedes-Benz SL 63 AMG R230
Rocznik: 2008
Przebieg: 33837 km
Pojemność: 6208 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów : automatyczna
Moc: 525 KM

Prezentowany przez nas egzemplarz przypłynął z Japonii i do dnia dzisiejszego przejechał zaledwie 33837 km. Posiada pełną historię serwisową wraz z potwierdzeniem przebiegu (ostatni wpis odnotowany w Japonii 33429 km) oraz dwa kluczyki.

Nadwozie Mercedesa cechuje ponadczasowy kształt i świetne proporcje. Na wszystkich, muskularnych elementach karoserii wciąż pierwszy, fabryczny lakier. Szyby z tego samego rocznika – łącznie z czołową. Z tyłu dyfuzor z charakterystycznymi dla wersji AMG, podwójnymi końcówkami układu wydechowego. Melodia dla każdego fana motoryzacji.

Zasiadając we wnętrzu SL-a poczujemy wspomniany na wstępie komfort. Skórzane fotele nie posiadają praktycznie oznak zużycia. To samo można napisać o kierownicy – jest idealna. Na listwach progowych folia. Decyzję o jej zerwaniu zostawiamy już nowemu nabywcy.

Mechanizm otwierania dachu działa w pełni automatycznie, sprawnie i jest w idealnym stanie.

Bagażnik pomieści 235 l. Z pewnością wystarczy na weekendowe podróże. Pod wykładziną pełny zestaw wraz z kołem dojazdowym.

Zawieszenie z wyborem trybów pracy i automatyczna skrzynia biegów działają płynnie i bez zarzutów, przyczyniając się do perfekcyjnego prowadzenia i komfortu jazdy. Nie wygląda, ale Mercedes-Benz SL63 AMG idealnie sprawdza się także na długich trasach!

Podwozie nie skrywa żadnych przykrych niespodzianek. Jest wyłącznie zakurzone. Na wielu elementach zawieszenia odnajdziemy jeszcze fabryczne oznaczenia i naklejki. Auto jest zwarte, prowadzi się pewnie. Silnik świeżo po wymianie oleju.

Kredyt na klasyka