MG MGA 1600 Mark II 1962 – SPRZEDANY

MGA to jeden z najpiękniejszych roadsterów w historii brytyjskich aut sportowych. W czasie produkcji w latach 1955-1962 pozwolił marce MG konkurować z największymi, zachodząc za skórę nie tylko Jaguarowi, ale także włoskiej Alfie Romeo. MG A Mk2 wyprodukowane zostało jedynie w ilości nieco ponad 8 tysięcy sztuk, co sprawia, że te właśnie auta z silnikiem 1600 oraz mocą podniesioną do 90 koni mechanicznych są dziś rzadkie, a przez to rzecz jasna atrakcyjne kolekcjonersko. Co ciekawe, ogromna część produkcji wyeksportowana była na rynek amerykański, gdzie pokochano tego sportowca z klasą. Oryginalnie właśnie w USA został sprzedany ten egzemplarz, choć do Polski trafił przez Szwecję.

MG MGA 1600 Mark II
Data produkcji: 1962
Przebieg: 51500 km
Skrzynia biegów: manualna
Pojemność silnika: 1600 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Moc silnika: 90 KM

MG MGA
Prezentowany egzemplarz ma bardzo klarowną historię – do Szwecji przyjechał z suchego Texasu blisko 20 lat temu, w 2005 roku, w dobrym stanie i w tym samym roku został zarejestrowany. W roku 2016 rozpoczęła się renowacja auta, która została zakończona w 2018 roku. Dalsze testy i poprawki robił już nowy, drugi właściciel, który w MG wyeliminował wszelkie słabe punkty, między innymi remontując skrzynię biegów, która wcześniej haczyła przy każdej zmianie.

MG wyposażone jest w dach miękki w świetnym stanie, komplet otwieranych szyb bocznych oraz pokrowiec zamykający wnętrze auta, idealny na postoje. Auto ma komplet dokumentów, dokumentację zdjęciową ze Szwecji oraz instrukcje obsługi z epoki.

Kredyt na klasyka