MG MGA 1961 – SPRZEDANE

Dostępny od 1955 roku model MGA w pełni wprowadził MG w powojenną erę. Lekkie, dwuoosobowe nadwozie jest ponadczasowo piękne i zapewnia to, co w brytyjskich roadsterach najwspanialsze – sportowe odczucia z jazdy. MG MGA okazał się hitem zarówno w Anglii, jak i za granicą, sprzedając się w liczbie 13000 egzemplarzy już w pierwszym roku produkcji. Ten egzemplarz większość swojego życia spędził w USA. Sprowadzony do Polski w 2003 roku, przeszedł prace renowacyjne, służąc po tym do rekreacyjnych przejażdżek i udziału w rajdach pojazdów zabytkowych.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od sześciu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online.

https://www.ardorauctions.pl/78-mg-mga-1961/

MG MGA 1961
Numer nadwozia: BMC61GHNL94708

Przedstawiamy klasycznego brytyjskiego roadstera jakim jest MG MGA. Auto pochodzi z rynku amerykańskiego, na który trafiło w roku 1961. W roku 2003 zostało sprowadzone do Polski. Samochód był zachowany w dobrym stanie, jednak nabywca podjął decyzję o remoncie blacharskim wraz ze zmianą koloru z błękitnego na czerwony. Zadania podjął się renomowany podwarszawski warsztat zajmujący się brytyjską motoryzacją. Samochód trafił na drogi w połowie lat dwutysięcznych i służył nowym właścicielom do rekreacyjnych przejażdżek i udziału w rajdach pojazdów zabytkowych. Na początku zeszłego roku auto przeszło duży przegląd oraz wymianę elementów eksploatacyjnych.

Dane techniczne:
Silnik: 1,6 l, R4
Moc: 86 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na koła tylne
Odczyt licznika: 3700 mil

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce jako pojazd zabytkowy