MG MGB 1968 – 58900 PLN – Warszawa

MG MGB to wspaniały roadster od British Motor Corporation produkowany od 1962 do 1980 roku. Gdy debiutował, wyróżniał się samonośnym nadwoziem, pozwalającym uzyskać niską masę i… niższe koszty produkcji. Zaletą była wygodna pozycja kierowcy z mnóstwem miejsca na nogi. Wydajny, czterocylindrowy silnik zapewniał przyspieszenie do 100 km/h w nieco ponad 11 sekund, co w latach 60-tych było wynikiem doskonałym. Pod koniec 1967 roku wprowadzono znaczącą modernizację, co zaowocowało drugą generacją opracowaną na rok modelowy 1968. Zmiany obejmowały synchronizację wszystkich czterech biegów (które otrzymały nowe przełożenia), nową tylną oś i alternator. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż przeszedł kompletną renowację. To okazja do nabycia prawdziwego brytyjskiego klasyka w kultowej konfiguracji kolorystycznej, który zapewni wiele przyjemności z jazdy.

MG MGB
Rok produkcji: 1968
Przebieg: 140000 km
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 105 KM
VIN: GHN4U177227G
Masa: 920 kg

Cena: 58900 PLN

Lekki i sportowy MG B Roadster z silnikiem 1.800 cm3 o mocy 105 KM.
Dwumiejscowy kabriolet produkowany w latach 1962-1980 przez British Motor Company (późniejsze zakłady Leylanda) w Wielkiej Brytanii.

Mój egzemplarz pochodzi z USA – stan Kalifornia i został przez mnie sprowadzony do kraju w 2010 roku.
Tu przeszedł gruntowną renowację, odrestaurowany z odnowioną powłoką lakierniczą w kolorze British Green z palety Rovera i profesjonalnie złożony wg oryginału.
Wszystkie użyte elementy, skorodowane czy zużyte, zostały zastąpione nowymi oryginałami.

Co zostało odnowione:
Samochód rozebrany do „gołego nadwozia” na kołach.
Wypiaskowane nadwozie i podwozie.
Zagruntowane i pomalowane.
Wszystkie elementy chromowane odnowione.
Nowa elektryka.
Remont silnika i skrzyni.
Nowa tapicerka w kolorze beżowym.
Radio Philips z epoki.
Wiele innych.

Profesjonalnemu i kompleksowemu odnowieniu został poddany również cały silnik wraz z osprzętem, napędy, zawieszenie, układ hamulcowy, skrętny i elektryka – samochód wyposażony w 2 akumulatory 6 Volt’owe.

Samochód wygląda i jeździ wzorowo! Prawdziwy angielski klasyk. Samochód dla prawdziwego dżentelmena o sportowym zacięciu i osiągach. Idealny projekt do kolekcji dla tych, którzy cenią klasyczną motoryzację i wiatr we włosach. Prezentowany egzemplarz to najładniejsze MG B w Polsce, ponieważ ma klasyczne metalowe i chromowane zderzaki (a nie jak w późniejszych wersjach – plastikowe) i beżowe wnętrze. Oryginalne koła szprychowe (5 sztuk łącznie z zapasowym oraz oryginalnym kluczem do ich montażu).

Telefon: +48 506 522 506
Miejscowość: Warszawa (Ursynów)