Mikrus MR-300 1959 – 49900 PLN – Mierzęcice

Zachowany w oryginalnym stanie Mikrus MR-300 to nie jest oferta, dla której łatwo można znaleźć punkt odniesienia. Choć miało ich powstać 100 tysięcy, od 1957 do 1960 wyprodukowano ich zaledwie około 1700 sztuk, z których większość pocięta została już na żyletki. Mogliśmy w nim odnaleźć cztery miejsca, bagażnik i silnik, lecz polski mikrosamochód zawsze sprawiał wrażenie prototypu. Ten mimo ponad półwiecznej metryczki, wciąż spisuje się znakomicie, co można zobaczyć na załączonym filmie.

Mikrus MR-300
Rocznik: 1959
Przebieg: 8161 km
Pojemność: 300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 15 KM

Cena: 49900 PLN

Wyposażenie:
– okna rozsuwane,
– fotele rozkładane
– rozrusznik elektryczny
– popielniczka
– wazonik na kwiaty
– oryginalna walizka
– termometr
– amperomierz
– pies – maskotka

Wyjątkowy egzemplarz polskiego mikrosamochodu Mikrus MR-300 z 1959 roku, zachowany w oryginalnym stanie, w pełni sprawny technicznie i zarejestrowany!
Oryginalny, choć poprzecierany lakier, pięknie zachowane wnętrze, z oryginalną tapicerką i kompletem akcesoriów z epoki: oryginalna walizka, gaśnica halonowa, dodatkowe zamknięcie schowka z termometrem, oryginalny prędkościomierz i wszystkie podzespoły, osłonki przeciwsłoneczne itd.
Karoseria ze śladami korozji w dolnej części, z dodatkowymi kierunkowskazami i chromowanymi listewkami ozdobnymi.
Silnik oryginalny, w pełni sprawny, z prądnico-rozrusznikiem i oryginalnymi osłonami dmuchawy oraz gumowymi fartuchami komory silnika.
Oryginalny komplet kluczyków i unikatowa, oryginalna instrukcja obsługi.
Samochód w pełni sprawny, gotowy do jazdy.
Egzemplarz z bardzo ciekawą historią: należał kiedyś do prezesa Automobilklubu Bydgoskiego, który zwiedził nim dużą część Europy, a później do znanego kolekcjonera z okolic Bydgoszczy (szczegóły na telefon).

W maju tego roku startowaliśmy nim w eliminacji Classicauto Cup na torze Kielce, gdzie bezawaryjnie pokonaliśmy wszystkie przejazdy.

Jak się spisuje Mikrus, można zobaczyć na filmie:

Telefon: +48 503 749 386
Miejscowość: Mierzęcice