Mitsubishi Celeste 1978 – 65000 PLN – Syców

Obok modelu Galant i Lancer, Mitsubishi Celeste było jednym z modeli, którym japońska marka ruszyła na podbój europejskiego rynku w 1977 roku. Plotki mówią, że za jego design odpowiadał Giorgetto Giugaro i choć informacja ta nigdy nie została oficjalnie potwierdzona, z pewnością sylwetka tego samochodu dotrzymuje kroku najlepszym projektom swojej epoki. Również mechanicznie jest lepiej niż moglibyśmy się spodziewać – silnik 4G32 to udana konstrukcja, używana między innymi w licencyjnej wersji w Hyundaiu Pony, dzięki czemu eksploatacyjne części dostaniemy wciąż w motoryzacyjnych sklepach. W ogłoszeniu wersja przedliftowa w fantastycznym stanie zachowania. To prawdziwa rzadkość, nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku.

Mitsubishi Celeste ST
Rocznik: 1978
Przebieg: 17700 km
Pojemność: 1597 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 73 KM

Cena: 65000 PLN

Wyposażenie:
fabryczne bez żadnych modyfikacji

Auto miało tylko jednego właściciela, który od momentu kiedy to wyjechał nim z salonu, traktował je jak swój największy skarb.
Od zawsze garażowane i pielęgnowane z najwyższą dbałością nawet o najmniejsze szczegóły, stąd też zerowy stopień zużycia tapicerki i wyposażenia auta.
Do dzisiaj zachowały się np. folie zabezpieczające na progach drzwi kierowcy, jak i pasażera.
Auto nigdy nie dotykane przez blacharza, zachowane w oryginale, bez żadnych modyfikacji i udziwnień, na pewno będzie świetną inwestycją oraz uzupełnieniem kolekcji osoby, która szuka auta po to by od razu cieszyć się z możliwości jego posiadania i eksploatacji, bez potrzeby czasochłonnego procesu odbudowy.
Auto sprowadzone do Polski, z pełną dokumentacją techniczną.
Nowy właściciel zadecyduje czy rejestrować auto na zabytek czy też ustawić w garażu obok innych „cukierków”.
Ten sam model Mitsubishi został opisany w jednym z ostatnich wydań magazynu AUTO ŚWIAT CLASSIC http://tv.auto-swiat.pl/mitsubishi-celeste-rasowe-coupe-dla-indywidualistow/h0bvxq

Telefon: +48 509 279 197
Miejscowość: Syców