KlasykaGatunku.pl

Nissan Bluebird 1989 – SPRZEDANY

Jest wygodny, wykonany ze świetnych materiałów i wytrzymały. W pewnych kręgach Nissan Bluebird otrzymał nawet tytuł japońskiego Mercedesa, na który nie tak łatwo przecież zasłużyć. Ta oferta to wyjście naprzeciw czytelnikom Giełdy klasyków, którzy podziwiając nieużywane Mazdy z lat 80-tych wydobyte z kolekcji Heinza Macchi zastanawiali się, czy warto nimi jeździć. Tu nie ma takiego dylematu – choć samochód pochodzi z tej samej kolekcji, trafił tam po roku użytkowania, gdy miał już na liczniku 31 tys. km przebiegu. Po 25 latach przechowywania nie żal tu będzie dorzucić kolejne tysiące. Stan samochodu wciąż jest imponujący, a cena rozsądna.

Link: http://klasykagatunku.pl/?product=nissan-bluebird-2-0-slx

Nissan Bluebird 2.0 SLX
Rok produkcji: 1989
Pojemność silnika: 1973 ccm
Moc: 102 KM (75 KW)
Przebieg: 31,093 km

Nasz Nissan został zakupiony nowy w salonie Auto Macchi w Lucernie 5 października 1989 roku. Następnie 10 grudnia 1990 właściciel sieci dealerskiej, która sprzedała auto – Heinz Macchi odkupił samochód od pierwszego właściciela i dołączył do swojej kolekcji. Latem zeszłego roku trafił w nasze posiadanie, razem z kilkudziesięcioma innymi samochodami pochodzącymi z tego zbioru.

Samochód przestał ponad 20 lat w hali magazynowej niedaleko Lucerny, co sprawiło że zachował się w nienagannej kondycji blacharskiej. Nadwozie posiada w całości pierwszy – fabryczny lakier, żaden element nie ma oznak korozji ani uszkodzeń. Stan samochodu można porównać do dwu-letniego. Na liczniku widnieje 31,064 kilometrów, pokonane podczas dwóch, trzech pierwszych lat eksploatacji. Oczywiście gwarantujemy oryginalność przebiegu.

Na kołach posiada wciąż pierwsze opony, na których wyjechał z fabryki. Nie wymienialiśmy ich, gdyż potwierdzają one również autentyczność niskiego przebiegu. Na życzenie przed przekazaniem Nissana nowemu właścicielowi założymy nowe opony.

Wykonane prace: wymiana pompy paliwa, czyszczenie układu paliwowego, wymiana oleju i filtra, nowy akumulator „Bosch”, naprawa podnośnika szyby.