Nissan GT-R 2008 – 223860 PLN – Kraków

Pomiędzy rokiem 1969 a 1974, a także w latach 1989-2002, Nissan produkował model Skyline GT-R, prawdziwą ikonę, która łączyła sławę na torach wyścigowych z sukcesami w sprzedaży wersji drogowych. Choć kult modelu ograniczony był do rynku JDM, stworzony w nowym Millenium następca podbić miał już cały świat. Wprost trudno uwierzyć, że Nissan GT-R jest już z nami przez ponad dekadę. Debiutujący w 2007 roku w Tokio jest godnym następcą Skyline GT-R R34. Nie powtarza motywów ani filozofii tworzenia europejskich aut, lecz kultywuje to, co najlepsze w dalekowschodniej kulturze motoryzacyjnej. Sylwetka, motyw czterech okrągłych tylnych świateł, napęd na 4 koła i dwie turbosprężarki, a także kod fabryczny CBA-R35. Nissan odziedziczył po poprzedniku również potoczną nazwę – „Godzilla”. Stworzony specjalnie dla niego silnik VR38DETT o pojemności 3.8 l w układzie V6 miał początkowo moc 485 KM, co pozwalało na osiągnięcie 315 km/h. a wielofunkcyjny wyświetlacz na centralnej konsoli zaprojektowany został przez specjalistów z Polyphony Digital, czyli twórców gry Gran Turismo. To szczególne połączenie sił nauki i techniki, i do dziś – w warunkach drogowych – jedno z najszybszych aut na świecie. Ten egzemplarz pochodzi z samego początku produkcji – jest jedną z 1730 sztuk, jakie w debiutanckim 2008 roku sprzedane zostały w USA. Już wtedy przywędrował do Polski, a był to czas, kiedy w Europie auto było jeszcze niedostępne.

Nissan GT-R
Rocznik: 2008
Przebieg: 75000 km
Pojemność: 3715 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 485 KM

Cena: 182000 PLN netto / 223860 PLN brutto

Samochód zarejestrowany w firmie od 4 lat, więc na fakturę VAT (można go śmiało odliczyć, jak i VAT z paliwa i części).
Drugi właściciel w PL, sprowadzony z USA kiedy był absolutną nowością w Europie.
Jeżdżony „trzy razy” w roku, bardzo zadbany, bez przeróbek, bez upalania i bez jazd sportowych, nie uruchamiana procedura startowa.
Regularnie serwisowany, oleje wymieniane co roku (czasem po kilku tysiącach).
Nowe opony Bridgestone Potenza 070R, nowe hamulce przednie.
Garażowany.
Posiada kartę zamiast USB i wyjście na iPada.
Kilka drobnych odprysków na przodzie po zwykłej eksploatacji, regularnie zadbany w profesjonalnej firmie, pełna dokumentacja serwisowa.
Absolutny seryjny „cukierek”, który zaczyna być youngtimerem, z niepowtarzalnym kolorem.

Telefon: +48 515 232 121
Miejscowość: Kraków