Oldsmobile Toronado 1968 – 75000 PLN – Kielce

Oldsmobile Toronado rok 1968 powitał nowym sposobem otwierania świateł. Wspaniała sylwetka i złożony układ świateł na desce miały przypominać, że to dumny przedstawiciel ery kosmicznej. Cały marketing skupiał się wokół zastosowanego tu napędu na przód. Umieszczenie większości masy na przedniej osi sprawiało, że samochód zachowywał się jak strzała w locie – miał niezrównaną stabilność podczas jazdy na wprost, a na zakrętach pozostawał bezpieczny… o ile kierowca nie przesadził z prędkością. Brak tunelu środkowego i przestrzeń w kabinie to tylko dodatkowy bonus, a największym był mocarny silnik. Pojemność 455 cali sześciennych to imponujące 7,5 l, a moc, jaką udało tu się uzyskać to 380 KM. Idealny zapas, by sprawnie poruszać tego 2,5-tonowego kolosa. Warto wspomnieć, że rok 1968 to również w ten, w którym zdecydowano się na bardziej miękkie i komfortowe nastawy zawieszenia. Trudno znaleźć inne auto, które bardziej zasługiwałoby na miano „drogowego jachtu”.

Oldsmobile Toronado
Rocznik: 1968
Przebieg: 88000 km
Pojemność: 7500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 380 KM

Cena: 75000 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest jeden z wielu klasycznych COUPE z prywatnej kolekcji – Oldsmobile Toronado rocznik 1968. Auto wyposażone jest w legendarną, mocarną jednostkę Big Block – Rocket 455 (7,5 l) V8.

Z podstawowych elementów wyposażenia, zgodnie z amerykańskimi standardami można wyróżnić:
– skórzaną tapicerkę,
– elektryczne szyby,
– elektryczne fotele,
– klimatyzację,
– radio fabryczne.

Ogólny stan jest bardzo zadowalający. Wnętrze wręcz idealne, zachowane w oryginalnym stanie, z minimalnym przedarciem skóry na fotelu kierowcy. Ponadto żadnych pęknięć, przebarwień i przetarć. Wszystko działa bez zarzutów, włącznie z klimatyzacją.

Toronado wymagać będzie jednak poprawek lakierniczych. Zewnętrznie był już lakierowany w USA. Na drzwiach oraz progach widoczne są ślady rdzy.

Właściwości jezdne tego przednionapędowego klasyka są niebywałe i potrafią zaspokoić apetyt najbardziej wymagającego fana klasycznej motoryzacji. Po serwisie jakim auto przeszło pół roku temu, można śmiało wracać nim na kołach do domu.

Sprowadzony do Polski w roku 2021, jest zarejestrowany w kraju, posiada ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC.
Stanowi własność prywatną. Sprzedaż na umowę kupna-sprzedaży.

Telefon: +48 600 989 788
Miejscowość: Kielce