Opel GT 1972 – 78000 PLN – Kalwaria Zebrzydowska

Opel w latach 60-tych i 70-tych mocno poszukiwał idealnego wzoru na auto o sportowym stylu. Opel Kadett Coupe, Opel Olympia A, Opel Ascona, Opel Rekord Coupe, Opel Commodore Coupe, Opel Diplomat Coupe, Opel Monza, Opel Manta i wreszcie Opel GT. To były czasy, kiedy marka była prawdziwym liderem rynku i sprzedawała więcej samochodów, niż choćby Volkswagen. Wśród całej tej różnorodności najwięcej zachwytów po latach budzi model niewielki, niepozorny i najodważniejszy stylistycznie. Produkowany jedynie przez 5 lat Opel GT (1968-73) doczekał się statusu kultowego. Auto powstało z wykorzystaniem techniki Kadetta B, którego ubrano w możliwie aerodynamiczne nadwozie, konstruowane we współpracy z francuskimi firmami Brissonneau & Lotz oraz Chausson. Wyróżniało go mnóstwo stylistycznych smaczków, począwszy od wąskiego chromowanego zderzaka, dwóch wlotów powietrza ponad nim, charakterystycznych obracanych lamp, centralnie umieszczonego wlewu paliwa czy podwójnych, okrągłych, tylnych lamp. Wszystko to było niezwykle wysmakowane i łączyło się w harmonijną całość. Jego historia zapewne mogłaby trwać dłużej, gdyby francuskiego kontrahenta nie przejęła firma Renault. Prezentowany egzemplarz pochodzi z rynku amerykańskiego, dokąd trafiło około 70 procent produkcji. Ma pięknie zachowane, oryginalne wnętrze, jest po remoncie lakierniczym i mechaniczny. Bez dwóch zdań – zachwyca.

Opel GT
Rocznik: 1972
Przebieg: 58622 mil
Pojemność: 1900 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 83 KM

Cena: 78000 PLN

Auto jest po pierwszym właścicielu, pochodzi z prywatnej kolekcji w USA. Do nas trafił w 2015 roku. W Stanach powłoka lakiernicza została poddana procesowi renowacji. W naszej pracowni wykonaliśmy remont kapitalny i renowację silnika oraz kompleksową renowację zawieszenia przedniego i tylnego, układu hamulcowego, układu paliwowego i układu wydechowego. Środek auta jest zachowany w stanie oryginalnym. Auto miało wykonywany coroczny serwis pojazdu zabytkowego. Nie jest zarejestrowane. W pełni sprawne techniczne, gotowe do jazdy.

Komplet dokumentów uprawniających do rejestracji pojazdu, na życzenie istnieje możliwość przygotowania pełnej dokumentacji uprawniającej do rejestracji pojazdu na zabytek.

Telefon: +48 572 559 336
Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska