Opel Kadett B 1972 – SPRZEDANY

Opel Kadett B był jednym z najpopularniejszych modeli marki w historii. Pomiędzy 1965 a 1973 rokiem powstało ich 2,691 miliona, i był to wybór dla szukających bardziej współczesnych rozwiązań, niż u największego i najlepiej sprzedającego się wówczas konkurenta – VW Garbusa. W Oplu robiło wrażenie obszerne wnętrze, w pełni zsynchronizowana skrzynia biegów i hamulce tarczowe na przedniej osi. Jego jednostka OHV była wówczas wzorem nowoczesności i trwałości. Patrząc na sylwetkę auta wręcz trudno uwierzyć, że to samo serce pracowało w modelach Kadett i Corsa aż do 1993 roku. Co do zabytkowego charakteru nie można mieć jednak dziś wątpliwości. Dla szukających stylistyki lat 60-tych to wybór, który nawet po pełnym remoncie nie musi rujnować budżetu.

Opel Kadett B
Rocznik: 1972
Przebieg: 70000 km
Pojemność: 1200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 64 KM

Samochód przywieziony z Austrii w 2014 r. w stanie widocznym na zdjęciu.
Następnie kompletnie rozebrany i odrestaurowany (kompleksowe prace blacharsko-lakiernicze, zabezpieczenie podwozia przed korozją, wymiana części eksploatacyjnych: oleje, filtry, zaciski hamulcowe i mnóstwo innych rzeczy o których nie sposób napisać).
Samochód mechanicznie sprawny i gotowy do jazdy, aczkolwiek niezarejestrowany.
Posiada wstępną opinię rzeczoznawcy PZMot’u potwierdzoną rzecz jasna dokumentacją techniczną, stopień oryginalności to 90%.
Razem z samochodem daję dużo części zamiennych do tego auta, m.in. dwa komplety oryginalnych felg.