Opel Olympia A 1968 – SPRZEDANY

Opel Olympia A to oferowana w latach 1968-70 luksusowa odmiana modelu Kadett B. Olympia nawiązywała do chwalebnych chwil w historii marki, nazwy używanej kilkukrotnie w latach 1935-59 roku w modelach Olympia i Olympia Rekord. Wizualnie wyróżnia się winylowym dachem, listwą łączącą tylne światła z satynowego aluminium oraz większą ilością chromowanych ozdób, a także bardziej wyrafinowaną tapicerką. Samochody te dostępne były jako 2- i 4-drzwiowy sedan oraz coupe. Prezentowany Opel Olympia to z pewnością najciekawszy stylistycznie fastback coupe. Jego mechanika pochodzi wprost z Kadetta B, a silnik to 1100 SR – dwugaźnikowy, mimo niewielkiej pojemności dostarczający niemałą jak na te czasy moc 60 KM. Auto jest kompletne we wszystkie charakterystyczne detale, wnętrze jest w pięknym stanie, a blacharka – jak to w Oplu – wymaga interwencji.

Opel Kadett Olympia
Rocznik: 1968
Przebieg: 78221 km
Pojemność: 1100 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Opel sprowadzony z Holandii, posiada komplet dokumentów.
Samochód jest kompletny i oryginalny.

Wymaga renowacji – nadwozie oraz podwozie wymaga ingerencji blacharskiej oraz lakierowania, wnętrze w świetnym stanie, bez dziur, plam, wyposażenie kompletne.
Uszkodzony tłumik, mechanicznie do przejrzenia i uruchomienia.
Samochód posiada oryginalną książkę serwisową (wpisy do 25 tys. km) oraz oryginalną instrukcję.
Opel wyposażony jest również w oryginalną, antykradzieżową nakładkę na radio – po jej nałożeniu nie widać, że samochód je posiada.