Opel Rekord 1982 – 43000 PLN – Wrocław

Ten Opel idzie na Rekord pod względem ceny modelu. Inna rzecz, że naprawdę jest tyle warty i dojdzie do tego każdy, kto siedzi w temacie starych samochodów i zacznie dokładnie analizować jego stan. Jego przebieg to 70 tys. km, ale to jeszcze nie wszystko. Auto może nie jeździć i być zniszczone – wystarczy, że jest po prostu źle przechowywane, to do ideału nie wróci, choćby przejechało 1000 km i nie więcej. Tu jednak wszystko się zgadza, i nie jest to efekt renowacji ani detailingu. Cytując opis sprzedającego „wykonane prace: brak”, bo też nie za to tu się płaci, lecz po prostu za muzealną troskę pierwszych właścicieli. Kupić auto jako nowe i doczekać momentu, by można je było zarejestrować jako weteran i ciągle wyglądało jak nowe, to też jest nie lada wyzwanie.

Opel Rekord 2000
Rok produkcji: 1982
Przebieg: 70,436 km
Pojemność: 1978 cm³
Moc: 110 KM / 81 kW
Skrzynia biegów: manualna

Cena: 43000 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest Opel Rekord 2000 w kolorze kości słoniowej z beżową materiałową tapicerką. Sprowadzony z Heinrichswil, Szwajcaria. Samochód zachowany w perfekcyjnym, wzorowym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Od nowości był w jednej rodzinie. Garażowany i użytkowany wyłącznie przy dobrej pogodzie. Wszelkie naprawy wykonywane tylko na oryginalnych częściach. Zachowana obszerna dokumentacja serwisowa, prowadzona bardzo skrupulatnie. Wpisy opatrzone przebiegiem prawie z każdego roku od nowości. Zachowana książka serwisowa uzupełniana w latach 1983-2019. Trzy książki badań spalin „Abgas” z wpisami 1983-2021. Ponadto samochód był zarejestrowany jako zabytek a w zeszłym roku otrzymał nowy przegląd „Veteran MFK” na kolejne 6 lat, poprzedzony obszernym serwisem. Wszystkie elementy eksploatacyjne są nowe lub prawie nowe. Teczka faktur z serwisu Opla.

Nadwozie zachowane w perfekcyjnym stanie. Jest całkowicie wolne od rdzy. Brak widocznych rys, wgnieceń, mankamentów. Posiada prawdopodobnie wciąż fabryczny lakier wg. pomiaru miernikiem. Lampy są dosłownie jak nowe. Zderzaki bez uszkodzeń. Listwy boczne jak nowe. Szyby bez najmniejszej rysy. Maska i pas pod zderzakiem bez odprysków. Nie widać żadnych skaz, braków czy defektów.

Wnętrze zachowane w perfekcyjnym stanie, praktycznie bez śladów użytkowania. Materiałowa tapicerka bez przetarć czy uszkodzeń, praktycznie jak nowa. Fabryczne radio Philips wraz z oryginalną anteną. Dywaniki materiałowe jak nowe. Wszystkie plastiki są matowe i nie mają pęknięć czy rys. Podsufitka jak nowa. Szew jednego zagłówka puścił z wieku, jest to praktycznie niewidoczne.

Samochód nie przechodził nigdy żadnych prac renowacyjnych, poprawek, zaprawek, detailingu, niefachowych napraw etc. Jego stan jest całkowicie oryginalny i jak na swój wiek (40 lat) niesamowity.

Felgi w idealnym stanie, nigdy nie odnawiane. Komplet prawie nowych opon letnich.

Wykonane prace: brak

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Sprzedaż na podstawie FV marża. Samochód opłacony i gotowy do pierwszej rejestracji w RP. Możliwość rejestracji zarówno na białe jak i żółte tablice dla pojazdów zabytkowych.

Ask for Export price for international buyers outside Poland.

Payment in any currency possible, cash or bank transfer, also crypto. Shipping to any country possible. We speak English. Wir sprechen Deutsch. Parliamo Italiano. Мы говорим по-русски.

Istnieje możliwość dowozu samochodu po zakupie do nowego właściciela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

Telefon: +48 507 433 488
Miejscowość: Wrocław
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl