Peugeot 205 GTI 1987 – Świdnica

1 marca 1984 roku Peugeot decyduje się wypuścić wersję GTI. Dostępny tylko w wersji trzydrzwiowej, od samego początku robił dobre wrażenie i szybko stał się konkurencją dla Golfa. Ten drugi przy 205 wyglądał jak ubogi i nudny krewny z prowincji. Symbole „1.6” i „GTI” na tylnych słupkach, standardowe 14-calowe, aluminiowe felgi, listwy i zderzaki z czerwoną obwódką, dodatkowe reflektory w osłonie przedniego zderzaka, wentylowane tarcze hamulcowe z przodu, szerokie bębny z tyłu, kubełkowe fotele, opcjonalne elektryczne szyby i charakterystyczna czerwona wykładzina szybko zdobyły serca kupujących. Dziś 205 GTI jest ikonicznym youngtimerem, czyli klasycznym samochodem, który bez trudu odnajdzie się w dzisiejszym ruchu ulicznym.

Peugeot 205 GTI 1.6
Rocznik: 1987
Przebieg: 121389 km
Pojemność: 1569 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 105 KM

Cena: na zapytanie

Samochód pochodzi z rynku niemieckiego, kupiony przez osobę prywatną w 1987 roku w Duisburgu. Samochód w posiadaniu pierwszego właściciela do 2011 roku, następnie kupiony przez pasjonata marki z dedykowaną tablica rejestracyjną DU-GT205. W naszym posiadaniu od 2022 roku. Samochód w pełni oryginalnym stanie, wskazuje na to pedantycznie utrzymane wnętrze z czerwoną charakterystyczną dla GTI tapicerką i obszyciami. Powłoka lakiernicza nie odbiega od oryginalności co wskazują pomiary lakiernicze. Zmieniony jedynie tylny tłumik dla jeszcze lepszego brzmienia. Peugeot posiada niezaprzeczalne walory historyczne i jest przykładem rozwoju techniki motoryzacyjnej lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ten ciekawy i kultowy samochód osobowy marki Peugeot 205 GTI może stać się cennym pojazdem kolekcjonerskim, o czym świadczą znikoma ilość ofert internetowych.

Cena obejmuje wszelkie podatki oraz opłaty rejestracyjne w Polsce.
Na życzenie Klienta samochód może być zarejestrowany jako zabytkowy.
Oczywiście na auto wystawiamy pełną fakturę VAT marża, która jednocześnie stanowi roczną rękojmię.
Gwarantujemy również możliwy odkup samochody w przyszłości.
Posiadamy specjalistyczną zakrytą w pełni lawetę, którą możemy dostarczyć każdy nasz samochód z kolekcji pod dom klienta.

Telefon: +48 748 514 093
Miejscowość: Świdnica

Kredyt na klasyka