Peugeot 405 1994 – 19900 PLN – Szczecin

Peugeot 405 to zwycięzca tytułu Samochód Roku 1988. Miał czym zachwycać. Klasycznie elegancka sylwetka sedan, zgodnie z 30-letnią tradycją, stworzona została przez biuro projektowe Pininfarina. Tapicerowane przyjemnym materiałem, obszerne wnętrze zapewniało świetny komfort. Do tego przedni napęd i prosta mechanika. Samochód, który dobrze wyglądał w eleganckich dzielnicach europejskich miast, ale sprawdzić się mógł nawet i w afrykańskim buszu, albo i w Polsce, w której zresztą uruchomiono montaż tych samochodów. Elegancko zachowany Lew to już dziś youngtimer. Ich ceny trzymają się na podobnym poziomie, jak choćby subkompaktowego modelu Peugeot 205, a warunki jazdy oferuje zgoła odmienne.

Peugeot 405 1.4
Rocznik: 1994
Przebieg: 103171 km
Pojemność: 1361 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 19900 PLN

Wyposażenie:
– radio + zmieniarka CD Blaupunkt,
– dodatkowo oryginalne radio fabryczne

Sprzedam pięknie zachowanego youngtimera, jakim jest mój Peugeot 405 z silnikiem 1.4 benzyna. Auto od nowości przejechało jedynie trochę ponad 103 tys. km i jest zachowane w doskonałym stanie. Pojazd na bieżąco serwisowany mimo faktu, iż więcej stoi, niż się porusza. W zeszłym roku wymieniono rozrząd, co roku zmieniane są wszystkie płyny eksploatacyjne. Na całym aucie oryginalna powłoka lakiernicza. Żaden element nie był ponownie lakierowany. Wnętrze auta w doskonałej, bliskiej fabrycznej kondycji. Spód auta równie zdrowy. Silnik pracuje idealnie, auto w 100% sprawne i jeżdżące. Do auta posiadam zleconą w 2019 roku przez poprzedniego właściciela w Niemczech ocenę rzeczoznawcy, która szacuje ówczesną wartość pojazdu na 6.800 EUR. Stwierdza również doskonałą kondycję auta oraz brak jakichkolwiek wycieków tak z silnika, jak i ze skrzyni biegów.

Z mankamentów – na aucie znajduje się około 10-15 wgniotek gradowych. Wszystko oczywiście do usunięcia w ramach usług smart repair. Tu proponuję dwa rozwiązania: przy negocjacjach cenowych pozostawiam to przyszłemu użytkownikowi, lub też przy proponowanej przeze mnie cenie zajmę się tym przed przekazaniem pojazdu nabywcy.

Poza tym na tylnej kanapie w dwóch miejscach tapicerka rozeszła się na szwach – do ponownego przeszycia i zlikwidowania bez najmniejszego śladu.
Wymienić również należy dwie uszczelki otworów drzwiowych – uległy zniszczeniu na skutek wieku.
Wymiany wymaga jeden z kołków mocujących boczek drzwi kierowcy, gdyż puścił i delikatnie odstaje.

Poza defektami lakieru (do usunięcia bez śladu, co podkreślam), pozostałe „przypadłości” są kosmetyczne i ich usunięcie przywróci auto do niemalże salonowego stanu.

Reasumując – pięknie zachowany egzemplarz, który jest naprawdę wdzięcznym wstępem do świata minionej motoryzacji lub gratką dla fana marki.
Zachęcam do kontaktu i zapraszam na oględziny do Szczecina. Naprawdę warto.

Telefon: +48 668 244 740
Miejscowość: Szczecin