Peugeot 406 Coupe 2000 – 31500 PLN – Wrocław

Połączenie francuskiego uwielbienia dla komfortu i włoskiej stylistyki od studio Pininfarina to przepis na super wrażenia z jazdy i smakowite doznania estetyczne. Peugeot 406 Coupe to jedno z najciekawszych coupe lat 90-tych. Pomyślane jako sprawdzające się w dalekich trasach gran turismo, projektowane i produkowane we Włoszech, stylistycznie nie miało żadnych elementów wspólnych z sedanem. Szybko stało się ulubieńcem dziennikarzy, którzy wielokrotnie określali je jednym z największych osiągnięć Pininfariny. Auto ma piękne proporcje i wiele stylistycznych smaczków. Jest ponadczasowe, nie ginie wśród współczesnych samochodów, ani nie zginie wśród aut klasycznych.

Peugeot 406 Coupe 3.0 V6
Rocznik: 2000
Przebieg: 223000 km
Pojemność: 3000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 207 KM

Cena: 31500 PLN

Samochód zakupiony w 2018 r. w Niemczech od 1. właściciela, który serwisował auto w ASO do końca, czyli do przebiegu 195400 km.
Jest to najbogatsza wersja wyposażenia zawierająca rzadko spotykaną el. regulowaną sztywność zawieszenia, piękne zestawienie kolorystyczne, tj. kolor nadwozia zielony metalik ze skórzaną beżową tapicerką.
Samochód bezwypadkowy, lakier niemal na całym nadwoziu oryginalny (lakierowany jedynie miejscowo tylny prawy błotnik ). Stan blacharski bez śladów korozji. Lakier bardzo zadbany, nałożona powłoka ceramiczna, jedynie niewielkie odpryski na przedniej masce. Wnętrze nadzwyczajnie utrzymane, skóry w doskonałym stanie, 1 przetarcie na dermowej lamówce.

Samochód w Polsce przeszedł obszerny serwis startowy w ASO Peugeot we Wrocławiu (faktury na kwotę ok. 6 tys. zł).
Wiosną wymieniony olej w silniku, silnik pracuje wzorowo, od wymiany do wymiany nie zużywa oleju, odpala na dotyk.
Samochód sprawia wiele radości z jazdy, jest bardzo cichy i komfortowy i w pełni zasługuje na miano Gran turismo.

Stan samochodu pozwala na planowanie bez stresu długich podróży, a jego wygląd sprawia, że często wzbudza zainteresowanie na drodze i wywołuje miłe rozmowy na temat starej, dobrej motoryzacji.

Telefon: +48 883 989 911
Miejscowość: Wrocław