Piaggio Vespa 125 1958 – SPRZEDANA

Piaggio Vespa 125 z 1958 był pierwszym modelem firmy z nadwoziem wykonanym z dwóch półskorup, co pozwoliło na zmniejszenie masy i odtąd stało się standardem. Silnik w charakterystyczny dla Vespy sposób przytwierdzony został z prawej strony do koła, przy czym był w tym modelu bardziej kompaktowy niż w poprzednich, między innymi dzięki zmianie konstrukcji wahacza. Pojazdy wychodziły tylko w dwóch kolorach i co ciekawe, ich kod zawarty został w numerze nadwozia. VNA1 były w kolorze szarym, a VNA2 (jak prezentowany skuter) to jasny beż. Model ten nazywany bywa „La dolce vita” dzięki roli w pościgu paparazzich w arcydziele Federico Felliniego z 1960 roku. Egzemplarz zachowany jest w bardzo dobrym stanie i gotowy do drogi. Wyposażony jest w opcjonalne siedzenie dla pasażera/pasażerki i pozwala rozpędzić się do 75 km/h. Piaggio Vespa 125 dziś w naszej rzeczywistości pozostaje najlepszym wyborem dla tych, którzy chcieliby powozić się klasycznym skuterem posiadając prawo jazdy kategorii B.

Piaggio Vespa 125 VNA2T
Rocznik: 1958
Pojemność: 123 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Moc: 4,5 KM

Motocykl PIAGGIO Vespa 125 VNA2T o pojemności 125 ccm, wyprodukowany w pierwotnej fabryce Piaggio w toskańskiej Pontederze.
Data pierwszej rejestracji 1958 rok.

Przemijający okres tradycyjnej motoryzacji oraz rosnąca inflacja spowodowały, że kultowe motocykle i motorowery z lat 50., 60. i 70. osiągają zawrotne wzrosty cen w ostatnich latach. Dzięki małym gabarytom oraz pięknej linii stylizacyjnej, Vespa stała się też wspaniałą ozdobą garażu lub salonu. Jest to coraz bardziej popularna forma inwestycji.

Cena powyższego skutera zawiera nieodpłatny weekend dla dwóch osób w naszej winnicy w Toskanii połączony z wycieczką do pobliskiej fabryki i muzeum Piaggio. Jest możliwość kupna Vespy bez wycieczki z obniżką ceny.

Naszą Vespę charakteryzują następujące elementy:
– oryginalna dokumentacja (dużo egzemplarzy nie ma dokumentów),
– egzemplarz wyprodukowany w Pontederze (pozostałe mają mniejszą wartość),
– muzealny stan wizualny i perfekcyjna kondycja techniczna (motocykl gotowy do użytkowania),
– egzemplarz zaopiniowany przez konserwatora zabytków, zarejestrowany jako zabytek.

Więcej o Vespach od nas:

Nasza winnica w Toskanii w okolicach Pontadery. Każdy kto kupi naszą Vespe, otrzymuje darmowy weekend w naszej agroturismo: