Piaggio Vespa 50 L 1969 – 28900 PLN – Katowice

Piaggio Vespa 50 L (V5A1T) debiutowała w 1966 roku, będąc bardziej luksusową odmianą wersji 50 N. Miała ulepszone podwozie, podwójne siedzenie i aluminiową ochronę krawędzi na osłonie nóg. Od końca 1967 roku na szczycie kaskady umieszczono nowy sześciokątny emblemat Piaggio, który od tego czasu był stosowany w całej gamie pojazdów. 50-tki w ofercie włoskie marki oferowane były od 1963 roku, rozszerzając gamę skuterów, których pojemności silników wynosiły dotąd od 125 do 160 cm³. Włoskie przepisy definiowały 50-tkę jako motorower, dzięki czemu do jego prowadzenia nie było potrzebne prawo jazdy, a jedynie skończenie 14 lat. Przełożyło się to na ogromną popularność tego stylowego modelu. Dziś taki skuter może być obiektem kolekcjonerskim, ale może również służyć do stylowego podróżowania po mieście w sezonie letnim.

Piaggio Vespa 50 L V5SA1T
Rocznik: 1969
Pojemność: 50 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Moc: 2,6 KM

Cena: 28900 PLN

Motocykl Piaggio Vespa 50 L o pojemności 50 ccm, wyprodukowany w pierwotnej fabryce Piaggio w toskańskiej Pontederze.
Data pierwszej rejestracji 1969 rok.

Przemijający okres tradycyjnej motoryzacji oraz rosnąca inflacja spowodowały, że kultowe motocykle i motorowery z lat 50., 60. i 70. osiągają zawrotne wzrosty cen w ostatnich latach. Dzięki małym gabarytom oraz pięknej linii stylizacyjnej, Vespa stała się też wspaniałą ozdobą garażu lub salonu. Jest to coraz bardziej popularna forma inwestycji.

Cena powyższego skutera zawiera nieodpłatny weekend dla dwóch osób w naszej winnicy w Toskanii połączony z wycieczką do pobliskiej fabryki i muzeum Piaggio. Jest możliwość kupna Vespy bez wycieczki z obniżką ceny.

Naszą Vespę charakteryzują następujące elementy:
– oryginalna dokumentacja (dużo egzemplarzy nie ma dokumentów),
– egzemplarz wyprodukowany w Pontederze (pozostałe mają mniejszą wartość),
– muzealny stan wizualny i perfekcyjna kondycja techniczna (motocykl gotowy do użytkowania),
– egzemplarz zaopiniowany przez konserwatora zabytków, zarejestrowany jako zabytek.

Więcej o Vespach od nas:

Nasza winnica w Toskanii w okolicach Pontadery. Każdy kto kupi naszą Vespe, otrzymuje darmowy weekend w naszej agroturismo:

Telefon: +48 669 365 217
Miejscowość: Katowice