Plymouth Fury 1975 – 49900 PLN – Warszawa

Plymouth Fury tworzony był przez należącą do koncernu Chrysler markę w latach 1956-1978. Wprowadzony na rynek w roku 1956 jako model pomocniczy serii Belvedere, z czasem stał się samodzielnym modelem. Fury zawitał również do pop kultury, a miłośnicy horroru na pewno pamiętają „Christine” z powieści Stephena Kinga oraz późniejszej ekranizacji. Ten pięknie zachowany okaz to dwudrzwiowe coupe pochodzące z roku 1975, z 7. generacji modelu. Pod jego maską drzemie potężne V8 o pojemności ponad 5-ciu litrów, płynnie rozpędzające tę kanapę na kołach. Samochód prezentuje się pięknie w odcieniach złota i brązu, a płynięcie nim po drodze w akompaniamencie miarowego, basowego gulgotu V8 jest świetnym przeżyciem. Absolutnie wyjątkowy jest stan zachowania tego egezemplarza. Niski przebieg i wielka troska właścicieli sprawiły, że auto wciąż wygląda jak z fabryki.

Plymouth Fury
Rocznik: 1975
Przebieg: 41000 km
Pojemność: 5210 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 150 KM

Cena: 49900 PLN

Wyposażenie:
Engine V8, 318 cubic inches
150 Hp
Power steering
AC – works

Piękny Plymouth Fury kupiony z Museum Route 66 w Tucumcari, NM. Trzech właścicieli, pełna dokumentacja, włącznie z tytułami i fakturą zakupu od dealera Chryslera w Kansas.

Przebieg 25600 mil potwierdza stan auta i detali. Stan blacharski idealny. Auto jest dowodem na to, że nawet przy zaostrzonych normach ekologicznych, można było stworzyć wóz z V8, która równo pracuje i powoduje, że „jeżdżąca kanapa” sprawnie przyspiesza i sunie po drodze jak transatlantyk po oceanie.

Z każdym weekendem dochodzą kolejne mile na liczniku. Wymienione zostały płyny, oleje, filtry, akumulator i tłumik na bardziej „charakterny”. Auto ma białe tablice rejestracyjne.
Zarejestrowane jest na sześć osób, gotowe do drogi do Szwecji na Power Big Meet.

Telefon: +48 602 340 600
Miejscowość: Warszawa