Plymouth Road Runner 1969 – przejedź się nim

Plymouth Road Runner to muscle car z krwi i kości, który powstał tylko dla osiągów. W założeniach miał kosztować poniżej 3000 USD i robić ¼ mili w mniej niż 14 sekund. Oba warunki udało się spełnić. A to oznacza, że czuć w nim oszczędności. Wnętrze ma wszystko czego potrzebuje kierowca, ale absolutnie nic poza tym. Jednym z przykładów może być tylna szyba, której nie można odkręcić, ponieważ jest tylko uchylna. W standardzie nie było ani wspomagania kierownicy, ani klimatyzacji, ani nawet wspomagania tarczowych hamulców, co jest o tyle ciekawe, że najsłabszą jednostką w Road Runnerze był Big Block 383ci o mocy 335 KM. 335 KM i bębnowe hamulce bez serwa… prawdziwie męski wóz. Chociaż reklamowany był kreskówką (Road Runner to Struś Pędziwiatr) – dział marketingu wiedział, jak dotrzeć do dużych dzieci. Plymouth zapłacił 50 000 USD za wizerunek Strusia Pędziwiatra i na bazie tej kreskówki budował PR całej marki. Wszystko to złożyło się na dwa razy większą sprzedaż niż się spodziewano w ’68 roku, a w 1969 roku Road Runner został wybrany samochodem roku według Magazynu Motor Trend.

Naszą kolekcję budowaliśmy 8 lat i teraz udostępniamy ją każdemu. Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze jak jeżdżą największe ikony amerykańskiej motoryzacji lat’ 60 to zapraszamy na https://www.dzienzklasykiem.pl/

Plymouth Road Runner 1969
Rocznik: 1969
Pojemność: 6300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 335 KM

Według numer VIN jest to prawdziwy Road Runner (RM21H).

Jest całkiem dobrze wyposażony… ma wspomaganie kierownicy. Hamulce zostały oryginalne. Nie jest w perfekcyjnym stanie, ale moim zdaniem Road Runner nie musi być lalką. Lakier prezentuje się dobrze, wnętrze ma oznaki zużycia, silnik odpala bez problemu, dobrze pracuje, super wkręca się w obroty, ma świetną reakcję na gaz i w każdej chwili kusi żeby wcisnąć go mocniej. Dodatkowo brzmi maksymalnie rasowo. Jest to samochód, który po prostu sprawia dużo frajdy. Żeby zrozumieć dlaczego został wybrany samochodem roku w 1969 roku, trzeba go po prostu poznać bliżej.

Telefon: +48 510 725 666
E-mail: kontakt@inwestujwklasyka.pl
Miejscowość: Warszawa