Polski Fiat 125p 1970 – 25900 PLN – Rzeszów

Stworzony z włoskiem wyczuciem smaku, dostosowany do polskich warunków. To najlepsze, co mogło nas spotkać na przełomie lat 60-tych i 70-tych, obiekt motoryzacyjnych westchnień wówczas i dziś. Ten Polski Fiat 125p wrócił do Polski z Węgier. Ma ciekawe zestawienie kolorystyczne i w odróżnieniu od wielu polskich egzemplarzy, nie ma modyfikacji polegających na remontowaniu na podstawie części niezgodnych z rocznikiem. Cieszy oczy wszelkimi detalami egzemplarzy z początku produkcji. Chromowana atrapa, wąskie kierunkowskazy, błotniki z małymi kierunkowskazami, kierownica z chromowanym pierścieniem czy charakterystyczna, czerwona tapicerka na fotelach bez zagłówków. Gustownie, jak na koniec lat 6-tych przystało. Egzemplarz z pewnością może służyć jako dobra baza do przywrócenia idealnego stanu. Osiemnaście lat nie jeździł, ale o wiele prostsze jest przywrócenie do pełnej sprawności mechaniki, niż walka ze zrujnowanymi blacharsko egzemplarzami, które stanowią większość polskiego rynku. Jednak południe Europy zdecydowanie dobrze służy samochodom!

Polski Fiat 125p
Rocznik: 1970
Przebieg: 88000 km
Pojemność: 1300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 65 KM

Cena: 25900 PLN

Sprzedam Fiata 125p 1300 z 1970 roku.
Wersja eksportowa.
Jeden właściciel.
Dźwignia zmiany biegów montowana fabrycznie w FSO dla wersji eksportowych w podłodze. Auto od nowości garażowane, a ostatnie 18 lat nie wyjeżdżało na drogi i stało w suchym, ogrzewanym garażu na południu Europy z udokumentowaną historią użytkowania i przeglądów.
Wszystkie części oryginalne.
Tapicerka drzwi, siedzeń i podłogi oryginalna, zachowana w rewelacyjnym stanie.
Auto bezwypadkowe w oryginalnym lakierze.
Na wyposażeniu oryginalne dodatki fabryczne, takie jak podnośnik itp.
Serdecznie polecam miłośnikom polskiej motoryzacji jako rzadko spotykany klasyk i zabytek nabierający z roku na rok większej wartości finansowej.

Telefon: +48 519 164 808
Miejscowość: Rzeszów