Polski Fiat 125p 1974 – 15900 PLN – Szczytno

Czasy młodości Polskiego Fiata 125 nie były dla samochodów łatwe. Właściciele rzadko o nie dbali z takim pietyzmem, jak miłośnicy czynią to dzisiaj. Nic w tym przecież dziwnego, ponieważ Fiaty, tak jak inne samochody spotykane wówczas na polskich drogach, stanowiły dla użytkowników jedynie środek transportu, a nie obiekt kolekcjonerski. Polski Fiat 125p MR74 wystawiony na sprzedaż ostatnie 17 lat nie służył już jako auto do codziennej jazdy. Doczekał się konserwacji podwozia oraz przywrócenia do pełnej sprawności mechanicznej, choć jest jeszcze miejsce na „dopieszczenie” egzemplarza. Dziś Fiat czeka na osobę, która projekt dokończy i cieszyć się będzie powrotem do przeszłości w kultowym polskim wozie.

Polski Fiat 125p
Rocznik: 1974
Przebieg: 54000 km
Pojemność: 1500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 15900 PLN

Na sprzedaż Fiat 125p MR74 w bardzo dobrym stanie. Posiada status pojazdu historycznego, dzięki czemu nie trzeba opłacać ubezpieczenia w okresie, gdy jest nieużywany.

W 2013 roku kupiłem auto z oferty Giełdy Klasyków w celu renowacji i wejścia w upragniony świat klasyków. Oryginalnie jest to MR74, czyli tzw. przejściówka (ostatni model z wąskimi kierunkowskazami). W latach 80-tych pierwszy właściciel postanowił go „odmłodzić” i dopasować do aktualnie wychodzących modeli. Ostatnie 10 lat przed moim zakupem Fiat spędził w garażu, ale mimo wszystko nie przysporzył kłopotów przy odpalaniu.

Niedługo po zakupie rozpocząłem kompletowanie części i remont. Głównym celem byłem przywrócenie pełnej sprawności, a z czasem również przywrócenie oryginalnego wyglądu. W pierwszej kolejności zdjąłem całą powierzchnię z podwozia i ją zakonserwowałem, następnie wymieniłem sprzęgło, układ wydechowy czy też rzeczy podstawowe, takie jak oleje, filtry, świece itp. Dalsze prace spowolniła moja przeprowadzka, ponieważ do garażu mogłem zajrzeć raz na kilka miesięcy. Mimo wszystko wymieniłem jeszcze most i odświeżyłem układ hamulcowy.

Ostatnie ponad 1,5 roku spędziłem jeżdżąc po świecie. W obecnym miejscu zamieszkania nie mam garażu, tak jak mieście rodzinnym, gdzie od początku trzymam auto. Nie zapowiada się też, aby ten stan rzeczy się zmienił, dlatego z bólem serca zdecydowałem się na sprzedaż.

Aktualnie stan techniczny auta mogę określić jako bardzo dobry. Odkąd go mam był garażowany i regularnie przepalany przez mojego tatę. Przegląd ważny jest do połowy grudnia 2020 roku. Samochód wymaga jeszcze trochę troski i pracy, ale stanowi świetną bazę do renowacji, a zarazem dobrą inwestycję kapitału.

W zestawie dorzucam oryginalne wąskie kierunkowskazy przednie oraz kierunkowskazy boczne, które przydadzą się przy przywracaniu do oryginału. W razie jakichkolwiek pytań jestem pod telefonem i chętnie opowiem więcej.

Telefon: +48 727 924 354
Miejscowość: Szczytno