Polski Fiat 125p 1980 – 28500 PLN – Stargard

Znaczek Polski Fiat z symbolem FSO na atrapie w czarnej ramce, czarne wywietrzniki w tylnych słupkach, czarne spryskiwacze przedniej szyby, kierownica FSO, sześć przeszyć na fotelach kierowcy i pasażera, wgłębienie na tylnej klapie będące pozostałością po wcześniej tam montowanym zamku – to elementy charakterystyczne Polskiego Fiata 125p w 1980 roku, które zachował egzemplarz z ogłoszenia. Z wyposażenia wówczas dodatkowego jest tu obrotomierz i boczne listwy, ale co najważniejsze i rzadkie – wszystko zgadza się z rocznikiem, bez unowocześnień, które były powszechne w tych samochodach. Przez ostatnie 8 lat auto było używane okazjonalnie, a przedtem przeszło kompleksową mechaniczną odnowę. Co ciekawe, nawet lakier jest tu oryginalny. Warto, bo takich aut nie przybywa, a wartość będzie rosnąć. I za dekadę chętnych do zakupu nie zabraknie, bo tak utrzymany Fiat to doskonałe narzędzie do przywoływania wspomnień, wywołujące uśmiechy i pozdrowienia na ulicy.

Polski Fiat 125p
Rocznik: 1980
Przebieg: 61112 km
Pojemność: 1481 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 71 KM

Cena: 28500 PLN

Wyposażenie:
– ręczny gaz sterowany linką (osobna gałka obok gałki ssania),
– światła do jazdy dziennej zapalane wraz z zapłonem.

Egzemplarz po gruntownym remoncie mechanicznym po zakupie, w 2013 roku. Oryginalny lakier poddawany konserwacji woskiem. Garażowany, regularnie odpalany. Użytkowany tylko w miesiącach letnich na zasadzie przejazdów rekreacyjnych.
Auto kupione i wyremontowane na własny ślub i tak zostało w garażu na dłużej. Często użyczany do uroczystości ślubnych znajomych.
Do auta posiadam jeszcze parę zapasowych części, które zakupiłem w większym pakiecie przed remontem.
Ewentualna możliwość sprzedaży w pakiecie z Chevroletem Camaro V8 ’98 lub zamienię na inną legendę motoryzacji.

Telefon: +48 882 348 024
Miejscowość: Stargard