Polski Fiat 125pX 1977 – 31500 PLN – Gdynia

Nie każdy o tym wie, ale nasz 125p robił również karierę eksportową, i to nie tylko w krajach demokracji ludowej. Na rynku francuskim dostępny był jako Fiat Polski, a MR75, czyli jego wersja z dużymi tylnymi lampami z modelu 124 Special nazwana została 125pX. Prezentowany egzemplarz pochodzi z roku 1977, co zresztą możemy określić po jego pięknie zachowanej oryginalnej specyfikacji – brak podłokietnika na tylnej klapie, brak przycisku na desce do włączania podświetlania zegarów, nowy wzór kierownicy, ale też jednocześnie „gęsty” wzór przeszyć na tapicerce, kieszenie w przednich drzwiach i srebrne wywietrzniki na słupku C. Ten egzemplarz przeszedł gruntowną odnowę mechaniczną, lecz jego lakier wciąż jest zachowany.

Polski Fiat 125pX
Rocznik: 1977
Przebieg: 68000 km
Pojemność: 1300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 65 KM

Cena: 31500 PLN

Wyposażenie:
– obrotomierz,
– hak holowniczy

Na sprzedaż Polski Fiat z francuskim pochodzeniem. Samochód bardzo dobrze utrzymany. Wnętrze kompletne w ciekawym brązowym kolorze, elektryka sprawna.

Auto przeszło renowację wszystkich elementów zawieszenia wraz z układem hamulcowym. Wiele części nowych, jak np. tłumiki, zbiornik paliwa, amortyzatory, sprężyny, wahacze, elementy gumowe zawieszenia, opony.
Silnik rozebrany i złożony na nowych podzespołach (pierścienie, panewki, uszczelki, pompa wody itp.)
Lista zrobionych przy aucie rzeczy jest długa, jednak karoseria nie była ponownie lakierowana, gdyż jest zdrowa.
Większość prac miała na celu przywrócenie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania na długie lata.

Telefon: +48 513 146 106
Miejscowość: Gdynia