Polski Fiat 126p 1983 – SPRZEDANY

W ostatnich latach wypłynęło ich kilka, lecz okazuje się, że to wciąż nie koniec. Takie znaleziska wciąż spoczywają w polskich garażach i stodołach. Przechowywane od lat, nieczęsto pojawiają się na rynku. Ten Polski Fiat 126p ma na liczniku ledwie 75 km i jest to odległość, jaką samochód pokonał z salonu wprost do garażu pierwszego właściciela. Później, od 1983 roku, już nie jeździł. We wnętrzu w wielu miejscach zachowała się jeszcze fabryczna folia. Przykryty warstwą kurzu i z blacharskimi mankamentami „maluch” nie wygląda jak salonowa gwiazda, choć czy przywracać go do idealnego stanu, to już decyzja nowego właściciela. Wszak takie samochody kupuje się do kolekcji nie po to, by nimi jeździć, a świadectwem historii mogą być również w oryginalnym, choćby ruszonym zębem czasu stanie.

Polski Fiat 126p
Rocznik: 1983
Przebieg: 75 km
Pojemność: 652 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 24 KM

Prezentujemy do sprzedania kolejny pojazd z naszego znaleziska pochodzącego z prywatnej kolekcji.
Unikatowy egzemplarz fabrycznie nowego Fiata 126p wyprodukowany w 1983 roku, odebrany z Polmozbytu dnia 19 stycznia 1984 roku.

Oferowany przez nas samochód zachował się w 100% w oryginalnym stanie, wnętrze pojazdu jest w stanie fabrycznym bez oznak zużycia i upływu czasu. Folie ochronne na fotelu pasażera oraz tylnej kanapie nie zostały usunięte do dnia dzisiejszego.
W związku na wiek, słabe warunki przechowywania auta Maluszek wymaga prac restauratorskich związanych z pracami blacharskimi, lakierniczymi oraz mechanicznymi.
Widoczna zaawansowana korozja drzwi, pokrywy bagażnika, progów.
Potrzebna jest również ingerencja lakiernicza związana z odświeżenie powłoki.
Podłoga jest zdrowa, komora silnika i bagażnika również. Kielichy zdrowe.

Silnik zostanie na życzenie klienta uruchomiony, natomiast potrzebny będzie z racji na wiek obszerny serwis.
Można również zostawić auto w 100% oryginalnym fabrycznym stanie.
Jesteśmy pewni, że jego kolekcjonerski stan związany z fabrycznym przebiegiem, niebanalną historią produkcji doceni szanowany kolekcjoner, fan motoryzacji z czasów PRL lub entuzjasta youngtimerów.

Nie każdy ma szansę zostać właścicielem i mieć w swojej kolekcji fabrycznie nowego 39 letniego Fiata 126p.

Smaczkiem prezentowanego Malucha są również dokumenty z dnia zakupu, tj. rachunek zakupu samochodu z Polmozbytu, wezwanie do odbioru pojazdu, książka gwarancyjna, 2 komplety kluczyków oraz przebieg auta potwierdzający pokonanie 1 trasy z Polmozbyt Grudziądz do Torunia miejsca zamieszkania 1. właściciela.

Kredyt na klasyka